Новини

Меру Дніпра подякували, але зробили це без поваги

Мер Дніпра Борис Філатов продовжує дивувати манерою спілкування не тільки з активістами, блогерами та журналістами, а й з місцевим великим бізнесом.

233Переглядів

Рік тому, 10 квітня 2025 року, росіяни вдарили ракетою по складам Biosphere Corporation у Дніпрі. Там виготовляли серветки, чай, пергамент, підгузки й іншу продукцію. Виникла масштабна пожежа. Тоді постраждало більше десятка людей, один чоловік загинув – інженер з устаткування Ігор Кизима.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію засновника Biosphere Corporation Андрія Здесенка. Він згадав той трагічний день у дописі детально.

«Той день пам’ятаю в деталях: я разом із донькою був на виставці у Мілані і прямував на виставку в Осаці. І тут дзвінок, новина про прильот. Тисячі квадратних метрів з готовою продукцією та сировиною вмить перетворилися на руїни. Я хвилювався за людей та долю компанії, й одночасно відчув максимальний ресурс та енергію на дію.

В той день ми втратили інженера Ігоря Кизиму – він загинув від ураження уламками. Це біль, який не минає. Ще 14 працівників були поранені. Можливо, жертв могло б бути й більше, але оскільки удар стався посеред дня, люди були на перерві, а не на виробництві. Дивом ми уникли ще більших втрат серед людей», – зазначив він.

Здесенко додав, що в перші хвилини після прильоту потрібно було мобілізувати команду, підтримати людей та запускати процеси заново. А ще – спілкуватися з партнерами та клієнтами, виконувати зобов’язання без огляду на форс-мажор.

«Через півтора дня після ракетного удару я вже був на місці події у Дніпрі разом із командою топменеджерів. Ми показали, що підприємство не просто вижило, а й відновило виробництво. Основну пожежу погасили за день. Повну роботу ми відновили вже за тиждень. Але склад продукції тлів ще 40 днів. Наші люди діяли неймовірно зібрано й професійно – і в той час ми відзначили 71 працівників, хто був залучений до ліквідації наслідків удару», – розповів бізнесмен.

За словами Здесенка, збитки від “прильоту” склали близько 10 мільйонів доларів. Це загальмувало експортні плани корпорації та знизило річний оборот приблизно на 5%. Проте Андрій Здесенко відчуває, що Biosphere Corporation стала сильніше. Також він розповів про подальші плани та подякував усім, хто допомогав із розбором завалів.

«На сьогоднішній день ми майже повністю розчистили місце удару, зрізали понівечені колони. І будемо чекати завершення війни, щоб відновити об’єкт.

Дякую всім, хто підтримав нас одразу після трагедії та протягом року – рятувальникам, нашим партнерам, великим та маленьким компаніям, нашим споживачам, які цілими кошиками купували нашу продукцію, усім знайомим і багатьом незнайомим людям, які писали в особисті повідомлення, і пропонували допомогу. Ця підтримка є дуже цінною!

Дякую команді «Біосфери», що вистояла попри все. Ми не обирали це випробування, але обрали, як на нього відповісти – і відповіли гідно», – написав Здесенко.

У коментарі до цієї публікації Андрія Здесенка “завітав” міський голова Дніпра Борис Філатов. З його коментаря автор зробив суб’єктивний висновок, що мера образило, що у подяках не згадали міську владу. Так би мовити, відчуваються «вайби» зустрічей Зеленського із Трампом у США.

«А ще є міська влада, яка нібито пройшла повз. Вона «знайома та незнайома».

Але коли, бл*ть, горіло, як в ж*пі, то хто привіз воду мегатонами? Кому телефонували в істериці за допомогою? У кого на виробництві не було спеціальних колодязів для води та обовʼязкових цистерн по нормах?

Дякую, дуже дякую, «соціально орієнтований бізнес». Коли дякують без імені та обличчя, то це визиває огиду», – написав Філатов.

Андрій Здесенко відповів меру без переходу на емоції. Він спростував “закиди” Філатова щодо проблем із пожежними системами на складах. Ось відповідь підприємця повністю.

«Шановний мере, пане Борисе Альбертовичу, дякуємо за увагу до минулорічної трагедії та участь міських служб у ліквідації наслідків ракетного удару. Робота велася злагоджено та організовано, насправді без жодних істерик. Ми з повагою ставимося до професіоналізму як міських служб, так і ДСНС.

Водночас для уникнення непорозумінь вважаю важливим уточнити: необхідність підвозу води виникла через технічну помилку при перекритті водопостачання, внаслідок чого було відключено всю промзону, включно з об’єктом пожежі. До моменту відновлення подачі води її підвіз здійснювався обмеженими силами. За весь період ліквідації було використано понад 6000 кубометрів води, які повністю обліковані та оплачені.

Об’єкт на момент ракетного удару був оснащений сучасною системою пожежогасіння, яка спрацювала автоматично навіть попри пошкодження, забезпечивши подачу води з резервуарів автономними насосами. Усі гідранти перебували у справному стані, регулярно проводилися навчання із залученням ДСНС, і сам об’єкт отримував високу оцінку як зразковий. Пальне для пожежної техніки також надавалося в повному обсязі.

Переконаний, що в подібних ситуаціях пріоритетом має бути координація дій і об’єктивна оцінка фактів без емоційних висновків та звинувачень. Ще раз дякую», – написав Здесенко.

Раніше “Особи” також сповіщали: Чи в одній ваговій категорії вийшли на медіа-спаринг Філатов та Лаченков .

Залишити відповідь