Про це повідомив у Telegram керівник Українського центру історико-культурних стратегій Сергій Волинець.
Володимир Щербицький (1918 — 1990) – радянський партійний і державний діяч, перший секретар ЦК КПУ, член Політбюро ЦК КПРС, двічі Герой Соціалістичної Праці. Народився у Верхньодніпровську – невеликому місті Кам’янського району Дніпропетровщини.
32 роки він належав до вищого керівництва УРСР і протягом 17-ти — де-факто був лідером УРСР, понад чверть століття входив до вузького кола керівників Радянського Союзу.
Перебування В. Щербицького на посаді очільника України стало найдовшим в історії ХХ століття.
Діяльність Щербицького у 1970-х роках характеризують, як зросійщення, подавлення української мови та активна боротьба з дисидентами.
З приводу русифікаторської політики Щербицького Олесь Гончар у своєму щоденнику писав:
“Після валуєвських указів чорніших часів для мови українського народу не було ж! І перший нищитель мови — він, Щербицький. З садистською послідовністю виганяє українську мову з усіх нарад, установ, вузів, із радіо; в школі за русифікацію встановив учителям надбавку в 15 крб., чи то пак 30 срібляників. Як я в ньому помилявся! Як уся наша інтелігенція співчувала йому, коли, потовчений Хрущовим, він у вишитій сорочечці скаржився нам, який він нещасний…”
Раніше ми також писали про те, що через російську агресію в Україні постраждали 872 пам’ятки культурної спадщини.





















