Новини

У Кривому Розі переплатили 1 млн грн на закупівлі Starlink для “Пунктів незламності”

У Кривому Розі у 2022 році купили 40 терміналів «Starlink» для “Пунктів незламності” за 2,3 млн грн. Правоохоронці вважають, що Криворізька міська рада переплатила на цій закупівлі майже 1 млн грн.

345Переглядів

Поліцейські підозрюють головну бухгалтерку Департаменту освіти та науки виконкому Криворізької міської ради, яка переплатила на закупівлі «Starlink» 919 тис грн.

Дзержинський районний суд Кривого Рогу обрав їй запобіжний захід. До 26 квітня 2024 року жінка повинна повідомляти про зміну проживання та місця роботи і попереджати суд про відлучення з міста. Також вона має утриматись від спілкування зі свідками, віддати документи на зберігання й прибувати до суду за викликом.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». Журналісти ЗМІ поспілкувалися з постачальником та замовником «Starlink», щоб дізнатися, чи справді їх задорого купили.

Закупівлю 40 терміналів для супутникового інтернету «Starlink» провели у кінці 2022 року. Тоді з бюджету Кривого Рогу на це заклали 2,6 млн грн. Тобто на один комплект «Starlink» витратили 65 тисяч гривень. Їх поставив ФОП Олег Півень.

Правоохоронці підрахували, що 65 тисяч гривень за один комплект «Starlink» – це дуже дорого. Адже в той час він продавався на майже 26 тисяч гривень дешевше. Тому поліцейські вважають, що бухгалтерка змовилась з Олегом Півнем та навмисно завищила вартість «Starlink», щоб підприємець заробив більше коштів.

Якщо вину бухгалтерки доведуть, то їй загрожує 6 років в’язниці, заборона займатися певною діяльністю та штраф.

Що говорять у міській раді Кривого Рогу

Натомість у Криворізькій міській раді наголошують, що закупили «Starlink» за ринковою ціною. Перед закупівлею Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради проаналізував у інтернеті ціни на термінали супутникового зв’язку «Starlink», ціна яких коливалась від 38 до 80 тисяч гривень.

Постачальникам із найнижчою ціною запропонували продати свій продукт, але частина не відгукнулась на пропозицію, а інші могли поставити лише у наступному році й з передоплатою 50-100%.

“У результаті пошуку, лише Олег Півень мав можливість поставити достатньо швидко, у потрібній кількості та на потрібних умовах «Starlink». З ним і уклали договір та у процесі знизили вартість одного пристрою до 58,36 тисячі гривень. Олег Півень зобов’язався оплатити 8 місяців абонентську плату за доступ до інтернету для цих 40 «Starlink»”, – кажуть журналісти.

Директорка департаменту Тетяна Кріпак повідомила, що 20 старлінків передали у «Пункти незламності» міста. За її словами, своєчасне встановлення даного обладнання відіграло важливу роль у швидкому відновленні зв’язку під час віялових відключень електропостачання, що були спричинені пошкодженням критичної інфраструктури, систем мобільного та інтернет-зв’язку.

Постачальник «Starlink» не має відношення до справи

У коментарі журналістам «Слідства.Інфо» постачальник «Starlink» Олег Півень сказав, що до справи про можливу службову недбалість ніяк не дотичний, навіть як свідок. Правоохоронці спілкувалися з ним тільки телефоном.

Олег Півень також запевняє, що у кінці 2022 року неможливо було купити дешевше «Starlink», ніж їх купив Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради. Пояснює це тим, що на них був високий попит під час постійних відключень світла.

Сам Олег Півень зареєстрував приватного підприємця у 2015 році й до цього не отримував багатомільйонних підрядів від держави. Він розповідає, що 1976 року займається телекомунікацією та керував підприємствами, які працювали з державою і обслуговували тисячі абонентів в Україні.

Раніше “Особи” також писали: “У Кривому Розі родини загиблих військових змушують платити фірмі-монополісту за поховання”.

2 коментарі

Залишити відповідь