Новини

На Дніпропетровщині шахраї викрали понад 4 млн грн у клієнтів банків

У Дніпропетровській області викрили організовану злочинну групу, яка обкрадала клієнтів банків. Збитки становлять 4 мільйони гривень.

335Переглядів

За даними слідства, 31-річний мешканець райцентру придбав у даркнеті бази даних клієнтів банків та облаштував у себе вдома кол-центр. До себе на “роботу” він залучив ще сім знайомих та родичів. Під виглядом співробітників банків вони телефонували громадянам та вивідували у них номери банківських карток, CVV-коди, СМС-паролі тощо.

Про це повідомили в ГУ Національної поліції у Дніпропетровській області.

“Під час розмови «оператори» також переконували громадян встановити мобільний додаток для отримання віддаленого доступу до ґаджетів жертв. Після цього підозрювані здійснювали несанкціонований вхід у мобільний додаток онлайн-банкінгу та виводили кошти на банківські рахунки дропів. Привласнені заощадження обготівковувалися у банкоматах Кривого Рогу”, – йдеться в повідомленні правоохоронців.

Слідчі встановили, що учасники злочинної групи викрали у громадян понад чотири мільйони гривень.

Поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу КОРД провели вісім обшуків вдома у шахраїв та в автомобілі організатора групи. Було вилучено комп’ютерну техніку, 28 мобільних телефонів, 59 сім-карток, 55 сім-холдерів, 44 банківських картки, 25 тисяч гривень, 2500 доларів і 300 євро. Окрім того, виявлено пакети з речовиною, схожою на наркотичний засіб. Речові докази направлено для проведення судової експертизи.

Слідчі оголосили 8 зловмисникам підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Суд обрав організатору, співорганізатору та одній виконавиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Двом їхнім спільницям обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення можливих співучасників та повного кола потерпілих.

Раніше “Особи” також писали: “СБУ викрила 6 прихильників “руського миру””.

Залишити відповідь