Мета заходу— змусити депутатів міськради збільшити фінансування ЗСУ до 20% міського бюджету.
Протягом весни 2024 року учасники руху зібрали понад 11 000 підписів дніпрян, які підтримали їхню вимогу щодо збільшення фінансування ЗСУ з 2% до 20% міського бюджету Дніпра.
Про це йдеться у пресрелізі, який отримали “Особи” від організаторів заходу.
Під час сесії міськради двом представникам руху «ГрошіНаЗСУ» було надано слово. Однак їхні виступи постійно перебивали депутати у сесійній залі: вони висували маніпулятивні запитання «Чому представники руху не в армії зараз?», «Скільки Ви особисто допомагаєте ЗСУ?» тощо.
Пропозиція руху «ГрошіНаЗСУ» полягала в тому, щоб вийти на конструктивний діалог, не використовуючи емоції, та створити робочу групу за перерозподілом бюджету (якщо представники влади самі не може це зробити). Пропозиція у руху є ще з грудня. Міська рада досі не має чіткого та прозорого механізму фінансування ЗСУ, що унеможливлює ефективний контроль громади міста за використанням коштів та ставить під сумнів їхнє цільове призначення. На цій сесії додали 180 млн грн. на підтримку ЗСУ, натомість 340 млн грн. — на благоустрій. Загалом бюджет збільшився на 1 млрд грн. Завдяки зусиллям суспільного тиску дніпрян з грудня 2023 року було додано +339 мільйонів на армію! Але це досі замало, як від 18 мільярдів міського бюджету Дніпра.
Однак яке було остаточне рішення за петицією руху «ГрошіНаЗСУ»? Секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара поставив на голосування для депутатів свою викривлену від тексту звернення пропозицію: створити робочу групу тільки із представниками юридичних осіб, ГО та БФ за поданням на конкурс співфінансування щодо допомоги ЗСУ (посилання на програму).
Згідно з підрахунками громади, Дніпро знаходиться лише у другому десятку міст серед обласних центрів України за відсотком фінансування ЗСУ.
Попередні петиції руху “ГрошіНаЗСУ” щодо збільшення фінансування ЗСУ були відхилені міською радою Дніпра безпідставно, бо на сесіях не надавалося право голосу громаді: після подання 250-ти фізичних підписів і 3-х тисяч голосів за затвердженою ДМР платформою «Edem». Твердження про те, що петиції є частиною російського ІПСО, не підтвердилися СБУ та Національною поліцією України. Тож міська рада Дніпра не мала законних підстав для відхилення петицій.
Яким буде результат протистояння міської ради і громади — поки що невідомо. Активісти «ГрошіНаЗСУ» та небайдужі громадяни сподіваються, що ті фракції та депутати, які сьогодні публічно підтримали збільшення підтримки ЗСУ та створення робочої групи, обговорять з ними можливі зміни і без формалізації цієї групи більшістю.
Зрозуміло одне: війна в Україні ще не закінчена, і українській армії потрібна постійна підтримка цивільних. Важливо пам’ятати, що президент і Верховна Рада не мають прямого впливу на розподіл коштів місцевих бюджетів. Тому саме від дій та рішучості громади Дніпра залежить, скільки коштів буде виділено на підтримку ЗСУ з міського бюджету, – резюмують організатори акції.
Раніше “Особи” також писали: Коштовні люки життя не врятують! – «Гроші на ЗСУ».




























Дякуємо за освітлення важливого питання