Новини

29% українців живуть за межою бідності через війну

Через повномасштабну війну, яку розпочала РФ, збільшилася кількість бідних українців.

508Переглядів

Порівнюючи з 2020 роком, кількість українців, які живуть за межею бідності збільшилася на 1,8 мільйона, що становить 29% від загальної кількості населення – 32 мільйони.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на звіт Світового банку.

У звіті Світового банку йдеться про те, що у 2023 році близько 9 мільйонів громадян жили в бідності.  Це було спричинене зниженням зайнятості, оскільки більше п’ятої частини дорослих, які працювали до війни, втратили роботу.

Однак у звіті вказано, що бідних могло бути більше, але 97% пенсій за віком і 85% соціальних допомог були виплачені вчасно.

Регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі також додав, що Україна отримала від міжнародних партнерів фінансову допомогу для виплати пенсій  і зарплат вчителям, лікарям та іншим. Це запобігло появі ще більшої кількості бідних людей. А надання США нового фінансування Україні після місяців затримки є «фантастичною» новиною, яка допоможе забезпечити подальшу здатність України продовжувати виплачувати зарплати, пенсії та соціальну допомогу.

Банерджі сказав, що найбільшою проблемою для України залишаються безпека та припинення війни, але українські чиновники виконали велику роботу, керуючи економікою за цих обставин.

“Не може бути економічного процвітання чи економічного зростання без фізичної безпеки. Але я ніколи не бачив уряду, який зробив би так багато, використовуючи так мало”, – додав Банерджі.

Раніше “Особи” також писали: “У ПриватБанку розповіли про рекордний прибуток”.

Залишити відповідь