Фігуранти допомагали спецслужбам рф зламувати телефони українських захисників та поширювати кремлівську пропаганду.
Про це повідомили у СБУ.
У Дніпрі затримано 30-річного місцевого жителя, який зареєстрував майже 15 тис. фіктивних облікових записів у різних соцмережах та месенджерах. Для цього використовував сім-картки українських мобільних операторів.
Створені акаунти він продавав на форумах даркнету, де основними його покупцями були представники спецслужб рф.
Зловмиснику інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
Крім того, на Житомирщині викрито мешканку Коростеня, яка на замовлення окупантів масово реєструвала віртуальні мобільні номери українських операторів та анонімні акаунти в телеграмі.
Активовані «облікові записи» вона продавала або здавала в оренду через спеціалізовані інтернет-платформи рф. Надалі російські спецслужби використовували ці номери для зламу телефонів українських військових.
Для цього вони робили фішингові розсилки на гаджети воїнів Сил оборони з анонімних номерів та інтернет-адрес, зареєстрованих в Україні.
У разі відкриття файлів зі шкідливим програмним забезпеченням, на телефон автоматично завантажувався вірус-шпигун, який збирав конфіденційні дані.
Також ворог застосовував анонімні аккаунти ботоферми для поширення кремлівських наративів нібито від імені пересічних громадян України.
За даними слідства, фігурантка облаштувала спеціалізоване програмне забезпечення прямо у власній квартирі.
Встановлено, що жінка зареєструвала більше 600 мобільних номерів, гроші від продажу яких отримувала на власний криптогаманець.
За викритими фактами фігурантці повідомлено про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).
За обома фактами тривають розслідування.
Раніше “Особи” також інформували: У 2022-му на фортифікації на Дніпропетровщині не було передбачено коштів.





















