До держбюджету України надійшов грант від Сполучених Штатів Америки у розмірі 3,9 млрд доларів США.
Про це повідомляє Урядовий портал.
“Вдячний Уряду США за солідарність з Україною. 3,9 млрд доларів США – безповоротна фінансова допомога – є надзвичайно важливим внеском у підтримку Держбюджету України під час опору повномасштабній агресії рф. Грант допоможе Уряду України відшкодувати пріоритетні видатки соціальної та гуманітарної сфери, не збільшуючи боргове навантаження“, – коментує подію Міністр фінансів України Сергій Марченко.
Фінансування буде спрямовано на компенсацію:
- заробітної плати вчителям, співробітникам служб швидкого реагування (ДСНС), працівникам державних органів;
- першочергові соціальні видатки: виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім’ям та особам з інвалідністю.
Пряма бюджетна підтримка від США з лютого 2022 року сягнула майже 27 млрд доларів США. Це – найбільша фінансова допомога Україні серед усіх країн світу. Що важливо, весь обсяг підтримки був спрямований до Держбюджету України у формі грантів.
У поточному році бюджетна підтримка від США передбачена у розмірі 7,8 млрд доларів США.
Кошти надійшли через проект Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Раніше “Особи” також інформували: Підприємці Дніпропетровщини та релокований бізнес можуть отримати 20 тис дол гранту.



















