Таку інформацію оприлюднив керівник із пасажирських комунікацій АТ “Укрзалізниця” Олександр Шевченко.
Про це посадовець “Укрзалізниці” пише у Facebook .
За його словами, влітку 2024 року Укрзалізниця в день перевозить 100 тис. людей.
“Цього літа залізниця везе 100 000 людей на день, і вже напевно кожен стикався з випадком, коли за бажаним квитком треба було поганятися. Так, ми даємо моніторинг, автовикуп, пересадки, хабові сполучення, обертаємо вагони двічі на добу з максимальним коефіцієнтом ефективності – але це не усуває фундаментальної проблеми. Дефіцит вагонів”, – написав Шевченко.
Керівник з пасажирських комунікацій розповів, що вагони втрачаються через їхні логістичні шляхи: вони вивозять людей на евакуацію, поранених, пріоритетно організовані групи (діти з прифронтових зон) та інших пасажирів.
“Висновок: дефіцит вагонів ми відчуваємо вже зараз, а у 2028 році – за наявних темпів вибуття/старіння/знищення – він ризикує стати критичним”, – додав Шевченко.
Водночас він зазначив, що серед рішень проблеми – угода з Південною Кореєю, яка дозволить закупити 20 Інтерсіті.
“Вчора Рада ратифікувала угоду з Кореєю, а це дає зелене світло закупівлі ще 20 Інтерсіті, причому є умови локалізації та пільгове кредитування. Тепер слово за Кабміном – і в теорії за 2 роки можемо вже їздити новими швидкісними поїздами. Паралельно Укрзалізниця вже зараз модернізує своїми силами те, що є, а КВБЗ активно будує 66 нових спальних вагонів, серед яких інклюзивні. І цього має бути більше”, – резюмував Шевченко.
Раніше “Особи” також сповіщали: “Укрзалізниця” планує закупити ще 20 поїздів “Інтерсіті”.




















1 коментар