На будівництво індустріального парку вже виділили 150 мільйонів гривень. Ці кошти спрямують на зведення трансформаторної підстанції. Сума піде лише на будівництво трансформаторної підстанції в рамках програми стимулювання розвитку індустріальних парків в рамках політики «Зроблено в Україні». Всього необхідно 326,9 мільйона гривень.
Про це повідомляє Мінекономіки України.
150 млн грн надаються на безповоротній основі, покриваючи до 50% кошторисної вартості робіт, таких як облаштування території або будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Також програма передбачає компенсацію до 50% вартості приєднання до електромереж. Для деокупованих територій держава покриває 80% вартості.
“Першим таке фінансування отримав індустріальний парк у місті Дніпро. Керуюча компанія парку звернулася із запитом на виділення 150 мільйонів гривень з необхідних 326,9 мільйона для будівництва трансформаторної підстанції”, – йдеться в повідомленні.
Будівництво індустріального парку в Дніпрі обговорюють ще з 2018 року. Тоді він отримав назву Innovation Forpost. Місцем для будівництва обрали територію, яку “Інтерпайп” віддав у 2018 році у володіння міста. Загальна площа індустріального парку сягає 60 гектар. Про це повідомляє “Інформатор”.
“Планувалося, що на території парку з’явиться Hyperloop та навіть своя канатна дорога. Тоді будівництво парку оцінювалося в 2,7 мільярда гривень. І цей проєкт за тодішніми оцінками мав принести в Дніпро 10 мільярдів доларів інвестиційних коштів. Більшу частину витрат (80%) на будівництво парку мали компенсувати інвестори. І завершити створення Innovation Forpost хотіли до 2021 року. Однак декілька років про цей масштабний проєкт майже нічого не було чутно”, – повідомляє видання.
З січня 2024 року офіційна сторінка Industrial Park «Innovation Forpost» in Dnipro оновила сторінку в групі. І з того часу публікувала дописи про хід будівництва.
Так, у березні повідомили, що на території майбутнього індустріального парку збудували та ввели перший об’єкт в експлуатацію – комплектну трансформаторну підстанцію (КТП). Вона має забезпечити електроенергією обладнання та механізми будівельників, що працюють над розбудовою інфраструктури в цьому парку.
5 квітня 2024 року було заявлено, що попри війну, на підготовку майданчика та проєктної документації, вже проінвестовано близько 520 тисяч євро.
У вересні 2024 року з’явилася інформація, що держава виділила 150 мільйонів бюджетних коштів (половина від необхідної суми) для забезпечення будівництва трансформаторної підстанції.
Раніше “Особи” також писали: “В Історичному музеї Дніпра відкривається виставка “Оазис дикої природи Дніпровщини””.






















