Новини

На будівництво індустріального парку в Дніпрі виділили 150 млн грн з держбюджету

У Дніпрі на колишній території заводу “Інтерпайп” хочуть побудувати індустріальний парк.

722Переглядів

На будівництво індустріального парку вже виділили 150 мільйонів гривень. Ці кошти спрямують на зведення трансформаторної підстанції. Сума піде лише на будівництво трансформаторної підстанції в рамках програми стимулювання розвитку індустріальних парків в рамках політики «Зроблено в Україні». Всього необхідно 326,9 мільйона гривень.

Про це повідомляє Мінекономіки України.

150 млн грн надаються на безповоротній основі, покриваючи до 50% кошторисної вартості робіт, таких як облаштування території або будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Також програма передбачає компенсацію до 50% вартості приєднання до електромереж. Для деокупованих територій держава покриває 80% вартості.

“Першим таке фінансування отримав індустріальний парк у місті Дніпро. Керуюча компанія парку звернулася із запитом на виділення 150 мільйонів гривень з необхідних 326,9 мільйона для будівництва трансформаторної підстанції”, – йдеться в повідомленні.

Будівництво індустріального парку в Дніпрі обговорюють ще з 2018 року. Тоді він отримав назву Innovation Forpost. Місцем для будівництва обрали територію, яку “Інтерпайп” віддав у 2018 році у володіння міста. Загальна площа індустріального парку сягає 60 гектар. Про це повідомляє “Інформатор”.

“Планувалося, що на території парку з’явиться Hyperloop та навіть своя канатна дорога. Тоді будівництво парку оцінювалося в 2,7 мільярда гривень. І цей проєкт за тодішніми оцінками мав принести в Дніпро 10 мільярдів доларів інвестиційних коштів. Більшу частину витрат (80%) на будівництво парку мали компенсувати інвестори. І завершити створення Innovation Forpost хотіли до 2021 року. Однак декілька років про цей масштабний проєкт майже нічого не було чутно”, – повідомляє видання.

З січня 2024 року офіційна сторінка Industrial Park «Innovation Forpost» in Dnipro оновила сторінку в групі. І з того часу публікувала дописи про хід будівництва.

Так, у  березні повідомили, що на території майбутнього індустріального парку збудували та ввели перший об’єкт в експлуатацію – комплектну трансформаторну підстанцію (КТП). Вона має забезпечити електроенергією обладнання та механізми будівельників, що працюють над розбудовою інфраструктури в цьому парку.

5 квітня 2024 року було заявлено, що попри війну, на підготовку майданчика та проєктної документації, вже проінвестовано близько 520 тисяч євро.

У вересні 2024 року з’явилася інформація, що держава виділила 150 мільйонів бюджетних коштів (половина від необхідної суми) для забезпечення будівництва трансформаторної підстанції.

Раніше “Особи” також писали: “В Історичному музеї Дніпра відкривається виставка “Оазис дикої природи Дніпровщини””.

Залишити відповідь