Новини

Громади Черкащини поділилися досвідом надання соціальних, медичних та освітніх послуги в умовах воєнного часу

Досвід переймали представники ОМС Дніпропетровської та Запорізької областей.

228Переглядів

Представники громад Дніпропетровщини здійснили робочу поїздку на Черкащину.

Візит відбувся за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», повідомляється в пресрелізі організації.

Програма U-LEAD (Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development, Україна – підсилення на місцях, підзвітність та розвиток), або коротко: «U-LEAD з Європою» є програмою співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією у створенні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та відповідає на потреби громадян України.

Так, Чигиринська міська рада ознайомила учасників візиту із реалізацією інклюзивних програм у закладах освіти та облаштуванням протирадіаційних укриттів.

В Шполянській громаді представники органів місцевого самоврядування (ОМС) обговорили важливість розвитку соціальної інфраструктури та інклюзивних програм. Учасники ознайомилися з діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру та роботою «Ветеран Hub», який надає допомогу ветеранам і ВПО.

Також говорили про важливість інвестицій, сприяння навчанню правників у громадах, які б опікувалися питанням проєктної діяльності та грантових можливостей.

В Білозірській громаді ознайомилися з впровадженою програмою шкільного харчування за рецептурою Євгена Клопотенка, яка позитивно вплинула на якість харчування школярів.

На підсумковій зустрічі у Черкасах, організованій в офісі U-LEAD, учасники поділилися своїми враженнями та висновками.

Леся Міхно, в.о голови Апостолівської міської ради Дніпропетровської області, підсумовуючи візит, говорила про важливість обміну досвідом між громадами:

«Дякую команді U-LEAD за запрошення на цей візит – вони сприяють синергії громад з різних регіонів, обміну досвідом. Кожна громада особлива, унікальна та має різні можливості та ресурси. Саме тому, зараз, підсумовуючи візит, можу сказати на прикладах громад Черкащини про важливість командної роботи на місцях та важливість залучення інвестицій для розвитку».

Ірина Грекова, перша заступниця Солонянського селищного голови, наголосила на значенні кадрового потенціалу:

«Підсумовуючи візит до громад Черкащини, можна сказати про важливість кадрового потенціалу в ОМС. Не стіни роблять історію успіху, головне – я побачила тих людей, які створюють ці історії успіхів. Відбуваються зміни, які даються громадам важко, але ці зміни рухають люди. Я побачила командну роботу, взаємодію в кожній громаді та в кожному закладі. Дякую за те, що показали цих вмотивованих людей. І додалося впевненості: переможемо, відбудуємо, покажемо Європі, що нам є чим пишатися, що ми маємо свою автентичність».

Юрій Шаповал, заступник сільського голови Миколаївської громади, акцентував увагу на важливості роботи громади в інвестиційному напрямку:

«По суті, такі спеціалісти є у дефіциті, і на сьогоднішній день не кожна громада може собі їх дозволити. Але треба шукати варіанти: навчання, самонавчання. Не треба соромитися, треба радитися з колегами, обмінюватися думками. Хотілося б ще таких візитів, які якраз і дозволяють обмінюватися досвідом, бачити успішні практики, адже цього дійсно не вистачає – все це надихає на нові ідеї та нові проєкти».

Як зазначили голови громад Дніпропетровщини, що взяли участь у навчальному візиті, U-LEAD завжди на крок попереду, ось і в цьому візиті були презентовані ті практики, які реалізовані з урахуванням новацій законодавства, обов’язкових для виконання ОМС. «Вивчивши досвід колег, завжди легше впроваджувати такі інструменти у своїй громаді», – підсумувала Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу U-LEAD у Дніпропетровській області.

Петро Грицаюк

Також «Особи» повідомляли:

1 коментар

Залишити відповідь