Новини

Умови для сівби озимини були складними: як погода на Дніпропетровщині у вересні вплинула на роботу аграріїв

В другій декаді вересня на Дніпропетровщині була аномально тепла для цієї пори року, сонячна погода. Середня температура повітря — 21-22 градуси тепла.

203Переглядів

Сівба озимини протягом декади відбувалася дуже повільно. Погодні умови для проведення посівних робіт на переважній території області залишаються складними.

Про це повідомляє Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології.

За даними синоптиків, максимальна температура повітря сягала 33 градуси тепла, а поверхня ґрунту в цей час нагрівалась до 53 градусів. У найбільш холодні дні температура повітря знижувалась до 4 градусів тепла. Опади спостерігались в кількості від 1 до 10 мм, місцями — від 11 до 20 мм.

Середня відносна вологість повітря дорівнювала 41-51%. Вона могла знижуватися до 30% і нижче протягом декількох днів. Вітер був помірний до сильного 11-14 м/с.

“Агрометеорологічні умови декади для проведення сівби озимини під урожай 2025 року були складними. Кількість опадів після тривалого бездощів’я виявилась недостатньою для ефективного поповнення вологозапасів ґрунту. На більшості площ призначених під сівбу озимини зберігається жорстка ґрунтова посуха, лише в деяких районах на сході області зволоження верхніх шарів ґрунту дещо покращилося і господарства розпочали сівбу озимого рапсу та озимих зернових”, — сказано у дописі.

Вологозапаси ґрунту на полях, призначених під посів озимої пшениці, на переважній території області залишаються вичерпаними, зазначили в гідрометцентрі.

Щодо врожаю плодових, то в садах регіону тривало збирання плодів яблунь, груш та слив. Також продовжують збирати урожай овочевих.

1 коментар

Залишити відповідь