Новини

Викрили групу шахраїв, які налагодили роботу call-центру на тимчасово окупованій території

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури та Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра повідомлено про підозру організатору і трьом учасникам організованої групи за фактом шахрайства (ч. 4, 5 ст. 190 КК України).

416Переглядів

За даними слідства, підозрювані налагодили функціонування шахрайського call-центру на тимчасово окупованій території Донеччини.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура.

Виманювали гроші у потерпілих за допомогою телефонних дзвінків. Використовуючи заміну телефонного номера – «вішинг», шахраї представлялися співробітниками служби безпеки банківських установ. У ході розмови з потерпілими вони повідомляли про начебто підозрілі фінансові операції з їх банківськими картками.

Під приводом кваліфікованої допомоги підозрювані надавали інструкції та вказівки громадянам, в результаті яких отримували повний доступ до їх онлайн-банкінгу. Надалі грошові кошти перераховувалися на сторонніх осіб так званих «дропів» та обготівковувалися.

Наразі встановлено 24 потерпілих, яким завдано шкоди на загальну суму щонайменше 3 млн гривень. Всі потерпілі є громадянами України.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцями мешкання підозрюваних вилучено мобільні телефони, сім-картки, банківські картки, чорнові записи та документацію.

Досудове розслідування здійснюється слідчими відділення поліції № 2 Дніпровського РУП та слідчого управління ГУНП за оперативного супроводу співробітників  Управління протидії кіберзлочинам.

Раніше “Особи” також сповіщали: На Дніпропетровщині викрили злочинне угрупування шахраїв.

1 коментар

Залишити відповідь