Для Дніпропетровщини це важлива новина, бо Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, що входить до складу ОГХК, є одним із стратегічних підприємств України, що входить до 100 найбільших платників податків країни.
Про це повідомляє Мis.dp.ua, посилаючись на допис голови обласної ради Миколи Лукашука.
За словами Лукашука, ОГХК є найбільшим виробником титанової сировини в Україні. 90% своєї продукції ОГХК експортує.
Ця приватизація – фактично лише другий випадок в історії України, коли велика промислова компанія була продана на відкритому аукціоні, після “Криворіжсталі” у 2005 році.
Лукашук зазначає: був лише один учасник аукціону, без реальної конкуренції. Це свідчить про те, що інші інвестори просто не готові вкладати гроші в Україну під час війни.
У 2021 році відбувся старт торгів із ціною 3,7 млрд грн (приблизно 132,8 млн дол. США за тодішнім курсом), сьогодні ж компанію продали за 3,94 млрд грн (приблизно 95 млн дол. США за поточним курсом).
Новий власник – із азербайджанським капіталом.
“Хтось скаже: ну й що. А ось що: титан – це стратегічний ресурс, який перейшов до бізнесу з іноземним капіталом. Це несе певні ризики, враховуючи, що підприємства, подібні до “ОГХК”, мають стратегічне значення для національної економіки та безпеки. Ризики, пов’язані з контролем над таким важливим ресурсом як титанова сировина, його використанням та потенційною залежністю від іноземних рішень у стратегічно важливих питань.”, – зазначає Лукашук.
Довідка:
АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) створене у 2014 році шляхом об’єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській області.
Вільногірськ – місто у Кам’янському районі, населення біля 20 тисяч мешканців.
Раніше “Особи” також сповіщали: АрселорМіттал Кривий Ріг скоротить виробництво.




















1 коментар