Новини

Японія надасть Україні $3 млрд за програмою G7

Японія визначилася із сумою внеску за програмою G7 для України.

252Переглядів

Японії обіцяє надати $3 млрд (471,9 млрд ієн) в межах підтримки України від країн G7 з використанням заморожених російських активів.

Про це пише Liga.net, посилаючись на інформагентство Kyodo.

Ці кошти – частина більшого механізму додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine, ERA) загальною вартістю $50 млрд.

Позика забезпечуватиметься доходами від заморожених російських активів і для України буде безплатною.

Країни G7 продемонстрували єдність у питанні використання прибутків від заморожених активів рф на користь України. Очікується, що кошти будуть доступні вже з перших днів 2025 року, зазначили у Міністерстві фінансів України.

Раніше у Вашингтоні міністр фінансів України Сергій Марченко та міністерка фінансів США Джанет Єллен підписали спільну заяву, якою зафіксували домовленість про надання Україні $20 млрд у межах ERA.

Також канцлерка казначейства Великобританії Рейчел Рівз оголосила пропозицію щодо залучення £2,26 млрд ($3 млрд) для реалізації механізму.

Євросоюз готовий надати більшу частину суми – до 35 млрд євро, Канада пообіцяла 5 млрд канадських доларів ($3,6 млрд).

Найближчим часом очікується фінальне рішення всіх країн G7.

Російські активи на суму близько 260 млрд євро були заморожені через санкції після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Більшість цих активів зберігаються у депозитарії цінних паперів Euroclear, що робить ЄС важливим учасником цього процесу.

Раніше “Особи” також писали: У Дніпрі встановили півсотні генераторів з 217, які передала Японія.

1 коментар

Залишити відповідь