Президент Зеленський підписав закон № 3993-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин”, за яким право власності на земельний пай можна оформити до 2028 року.
Про це свідчать дані в картці документа на сайті Верховної Ради.
Документом визначено, що у разі, якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання ділянки.
Як пояснюють в Мінагрополітики, причини продовження терміну оформлення права власності на земельні ділянки – війна, яка триває в Україні вже тривалий період, окупація територій держави, виїзд частини населення України за кордон. Ці обставини унеможливлюють дотримання власниками земельних часток визначеного раніше крайнього строку – 1 січня 2025 року для оформлення права власності.
“Тому важливо було надати ще три роки для того, щоб власники невитребуваних земельних часток або їх спадкоємці могли оформити свою законну власність. А саме: розробити та затвердити документацію із землеустрою, зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, а також зареєструвати права власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно”, – зауважують в МінАПК.
Нагадаємо, Верховна Рада України у травні ухвалила закон щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин ще у травні цього року.
За словами заступник міністра АПК Дениса Башлика, загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Це співставно з всіма площами сільгоспземель такої країни як Ізраїль.
Заступник міністра повідомив, що кількість громадян, котрі не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно в 65 тис.
Ці показники принципово не змінились з 2019 року, коли Верховна Рада ухвалила закон “Про порядок виділення в натурі земельних ділянок”, який вирішував ряд проблемних питань, пов’язаних з колективною власністю на землю, використанням земель під польовими дорогами тощо. Тоді власникам невитребуваних паїв дали шість років для оформлення права власності на угіддя, і зараз “дедлайн” поступово наближається.
Раніше “Особи” також інформували: Під час війни на Дніпропетровщині активно скуповують землю.



















