Питання підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, збереження природних ресурсів і створення сталих продовольчих систем, здатних адаптуватися до змін клімату та глобальних викликів, зібрали в Києві світових лідерів, міністрів, представників міжнародних організацій та провідних експертів.
Про це інформують на сайті Уряду України.
«Саміт відбувся у День пам’яті жертв голодоморів в Україні», – йдеться також в публікації.
Як повідомляється, цьогорічний саміт продовжує традиції попередніх зустрічей, що традиційно проходять у Києві наприкінці листопада. У 2022 році Перший саміт запустив ініціативу Президента Зеленського «Зерно з України» для підтримки країн, що страждають від голоду. Другий саміт у 2023 році зосередився на розблокуванні шляхів поставки продовольства і забезпечення безперебійного експорту зерна з України. Третій Міжнародний саміт спрямовує розвиток сталих продовольчих систем і зміцнення здоров’я майбутніх поколінь через реформу шкільного харчування, досвідом та матеріальною базою якої готова ділитися Україна.
За програмою «Зерно з України» наша держава доставила вже понад 286 тисяч тонн продовольчої допомоги вразливим категоріям населення в Африці.
«Президент України Володимир Зеленський відповів на запитання журналістів з країн Африки і Латинської Америки, які перебувають в Україні цими днями. Глава держави підкреслив, що Україна цінує свої партнерські відносини з країнами по всьому світу й залишається відданою своїй ролі надійного донора глобальної продовольчої безпеки», – йдеться в повідомленні.

У саміті взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Міністр закордонних справ Андрій Сибіга, Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Зі зверненнями до учасників саміту виступили президенти Швейцарії, Естонії, Коста-Рики, Литви, прем’єр-міністри Ісландії, Кабо Верде, Люксембурга, Португалії, Фінляндії, Хорватії, Швеції, Японії, а також генеральний секретар Ради співробітництва арабських держав Затоки.
Серед спікерів також були Перша леді Белізу, урядовці з понад 25 країн світу та представники провідних міжнародних організацій, зокрема Всесвітня продовольча програма ООН, ФАО, ЮНІСЕФ, UNCTAD, USAID та інші.
Для участі у саміті до Києва прибули Європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський, Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, заступник Міністра сільського господарства Литви Лаура Раманаускайте, спецпредставник МЗС Бельгії з питань України Ян де Пау, спецпредставник МЗС Греції з питань України Спірідон Ламбрідіс.
Ілюстрація анонсу – герб Белізу



















