Новини

Засновник “Команди Дніпра” Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи слова

Український журналіст, політик, а нині в'язень російської тюрми відзначений премією НСЖУ.

307Переглядів

В’язень Кремля, засновник місцевої політпартії «Команда Дніпра» Сергій Цигіпа (на фото перший зліва) став лауреатом Національної премії за захист свободи слова за 2024 рік.

Про це повідомляє “База: Дніпро та область”.

Правління Національної спілки журналістів України присудило йому відзнаку за незламність та вірність професії.

Серед попередніх лауреатів премії — журналісти Микола Семена, Роман Сущенко, Владислав Єсипенко, які також пройшли через російські суди, донецький журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який провів 28 місяців у полоні бойовиків, а також незалежна Білоруська асоціація журналістів, що зазнала репресій за захист свободи слова.

Що відомо про лауреата

Сергій Віталійович Цигіпа (нар. 1961) – член Національної спілки журналістів України, організатор фестивалю «Таврійські ігри», обіймав посади заступника головного редактора у низці національних видань, проводив журналістські розслідування. У 2008 році на нього було здійснено замах. Брав участь у Революції Гідності, служив у АТО, має звання майора.

У 2019 започаткував політичний проєкт «Команда Дніпра» та був керівник передвиборчого штабу під час виборів у Верховну Раду м. Дніпро. 2020 — керівник передвиборчого штабу «Команда Дніпра» на виборах у місцеві органи самоврядування у Дніпрі.

Російські окупанти викрали Сергія Цигіпу 12 березня 2022 р. у Херсонській області за звинуваченням у «шпіонажі». Рішенням окупаційного Сімферопольського «суду» 6 жовтня 2023 року він отримав 13-річний термін ув’язнення.

Раніше “Особи” також писали: Міськрада Дніпра заплатить 1,66 млн грн за медіааналітичні дослідження інформаційних повідомлень.

Залишити відповідь