Як розповіли у Міністерстві охорони здоров’я, це медиків зніматимуть з “броні” на запит Міноборони та Командування медичних сил для потреб ЗСУ Керівники медзакладів подаватимуть заявки на розбронювання через “Дію”.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до Збройних Сил чи інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, з призначенням на медичні посади військової служби. При мобілізації укладатимуть контракти строком на один рік.
Процес планують організувати так, аби забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів.
“На сьогодні понад 75% поранених військовослужбовців проходять лікування в цивільних медичних закладах. Для нас важливо забезпечити безперебійне надання медичної допомоги в повному обсязі. Тому уряд прийняв рішення про стовідсоткове бронювання медичних працівників. Водночас розуміємо і потреби фронту. Для того, аби покрити їх, координуємося з Міноборони та командуванням Медичних сил. Рішення про розбронювання медиків мають ухвалювати з урахуванням реальних потреб у фахівцях того чи іншого профілю. Важливо зберігати баланс, щоб медична система працювала ефективно і для фронту, і для тилу”, – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Раніше “Особи” також писали: “Українські виробники зброї у 2024 році працювали лише на 37% від своїх можливостей”.



















