Блоги

Відкат в корупційне болото: що не так з купівлею російських атомних блоків у Болгарії

Кишеньковий парламент, підпорядкований президенту та ОП - стара кучмівська традиція та велика загроза демократичному майбутньому України. З цим щось треба робити, інакше...

769Переглядів

У купівлі російських атомних блоків є ще один сумний аспект. В Україні вже дуже давно не нагинали парламент, щоб він проголосував за конкретну корупційну історію. У часи Кучми – це було запросто: треба вкрасти родовища – голосуєм за Укррудпром, вкрасти завод ММК Ілліча – нема питань.

Потім, якщо і використовували Верховну Раду , то не для корупційного кейсу, а для створення можливостей їх створювати. Та й це не так часто вдавалось. Як, наприклад, із “майданчиками Яценка”.

А сьогодні депутати, як безсловесні барани, підняли свої ратиці, бо так їм було велено. Це відкат в корупційне болото мінімум на десять років.

Важлива деталь. Загалом, не зважаючи на суспільне невдоволення владою, у нас був сталий тренд на зменшення корупції. Негативні сплески, як правило, ставались в останні рік-два чийогось президентства. Але потім змінювались боги Олімпу – і позитивний тренд поновлювався. Цього разу змінити президента не змогли. І нас одразу відкинуло в іншу реальність. Я би навіть сказав – жбурнуло.

Після такого дебюту “незапланованої другої президентської каденції” з острахом чекаю, що нас чекає в міттельшпілі.

Олекса Шалайський,
співзасновник  “Наші Гроші”, експерт з журналістських розслідувань політичної корупції

Контекст:

Вчора, 12 лютого, український парламент в цілому схвалив законопроєкт про закупівлю двох реакторів  в Болгарії  для третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. «За» проголосували 269 депутатів (не підтримали законопроєкт опозиційні депутати від «ЄС» та «Голосу»).

Реактори російського виробництва, які мають бути передані Україні, перебувають в Болгарії вже 15 років. Софія просила Київ вирішити питання з придбанням реакторів до середини весни цього року.

 

Залишити відповідь