У НБУ зазначили, що інфляція на початку року очікувано зростала, насамперед «через дію тимчасових факторів».
Про це повідомила НБУ у Telegram.
«Для підтримання стійкості валютного ринку, збереження контрольованості очікувань та поступового приведення інфляції до мети 5% на горизонті політики Правління Національного банку України вирішило підвищити облікову ставку до 15,5%», – йдеться у повідомленні.
«Водночас фундаментальний тиск посилився суттєвіше, ніж прогнозувалося, через підвищені витрати підприємств на енергоресурси та оплату праці, а також збереження досить жвавого споживчого попиту», – повідомляє регулятор.
За прогнозом Нацбанку, найближчими місяцями інфляція зростатиме, але повернеться на траєкторію уповільнення у другому півріччі «завдяки заходам НБУ та поступовому вичерпанню впливу тимчасових рушіїв інфляції».
Раніше “Особи” також сповіщали: За кількістю ломбардів в Україні лідирує Дніпропетровська область.



















