Новини

У НБУ ухвалили рішення знову підвищити облікову ставку

Правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 14,5% до 15,5% річних із 7 березня, реагуючи на зростання інфляції.

263Переглядів

У НБУ зазначили, що інфляція на початку року очікувано зростала, насамперед «через дію тимчасових факторів».

Про це повідомила НБУ у Telegram.

«Для підтримання стійкості валютного ринку, збереження контрольованості очікувань та поступового приведення інфляції до мети 5% на горизонті політики Правління Національного банку України вирішило підвищити облікову ставку до 15,5%», – йдеться у повідомленні.

«Водночас фундаментальний тиск посилився суттєвіше, ніж прогнозувалося, через підвищені витрати підприємств на енергоресурси та оплату праці, а також збереження досить жвавого споживчого попиту», – повідомляє регулятор.

За прогнозом Нацбанку, найближчими місяцями інфляція зростатиме, але повернеться на траєкторію уповільнення у другому півріччі «завдяки заходам НБУ та поступовому вичерпанню впливу тимчасових рушіїв інфляції».

Раніше “Особи” також сповіщали: За кількістю ломбардів в Україні лідирує Дніпропетровська область.

Залишити відповідь