6 березня Міністерство аграрної політики підписало угоду з Китайською Народною Республікою.
Про це повідомили у міністерстві.
Документи регламентують ветеринарно-санітарні та фітосанітарні вимоги до постачання на китайський ринок таких категорій продуктів:
- водних продуктів дикого вилову (риби та морепродуктів, виловлених у природних водоймах);
- гороху.
Укладення цих угод стало результатом активної співпраці.
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль наголосив на важливості цих домовленостей для українських експортерів:
«Китай є одним із найбільших світових імпортерів сільськогосподарської продукції, і відкриття нових можливостей для українських виробників дозволить не лише збільшити валютні надходження, а й закріпити Україну як надійного постачальника якісної агропродукції на міжнародному ринку. Впевнений, ми заклали міцну основу для розширення співпраці, адже останній контракт з Китаєм був підписаний 5 років тому. Працюємо спільно далі», – наголосив Коваль.
Згідно з прогнозами, реалізація цих домовленостей сприятиме зростанню експорту:
Виробництво гороху в Україні демонструє стабільну динаміку. У 2023/2024 маркетинговому році воно становило 409 тисяч тонн, а у 2024/2025 прогнозується на рівні 476 тисяч тонн. Основними ринками збуту залишаються Туреччина, Індія, Італія, Малайзія, ОАЕ, а також Китай, який демонструє високі темпи зростання закупівель.
Внутрішній промисловий вилов риби у 2024 році склав 11,9 тисяч тонн, що на 6,2% більше, ніж у 2023 році. Вилов за межами юрисдикції України зріс майже вдвічі – до 19,9 тисяч тонн. Експортна вартість рибної продукції за рік зросла на 80,3% та досягла 56,3 мільйона доларів США.
Очікується, що вже найближчим часом українські компанії зможуть розпочати поставки продукції до Китаю відповідно до нових вимог.
Раніше “Особи” також інформували: Експорт агропродукції: Україна відкриває нові ринки збуту до Китаю.



















