Політв’язню, журналісту та громадському активісту родом з Нової Каховки Сергію Цигіпі, який відбуває незаконне ув’язнення у росії, тамтешній касаційний суд залишив російський вирок без змін: 13 років ув’язнення.
Про це повідомляє херсонське видання Кавун.City.
Як повідомила у коментарі дружина Сергія Олена Цигіпа, на судове засідання в буквальному сенсі змогли прорватись представники з різних країн: Канади, Франції та Чехії зокрема.
«Сергій тримався дуже добре, гарно виступав. Вирок залишили без змін. Але ми на інше і не сподівалися», — каже Олена.
За словами дружини, Сергій у листі повідомив, що йому щодня видають ліки від тиску, а також він має проблеми із зубами. Після суду Сергія можуть тимчасово залишити у Москві або його направлять до Сімферополя для ознайомлення з рішенням суду першої інстанції.
Олена Цигіпа, яка разом із іншими рідними цивільних полонених перебуває у Брюсселі з адвокаційною місією, активно просуває інформацію про тих, кого росіяни викрали та незаконно «судять».
Нагадаємо, Сергій Цигіпа у 2019 започаткував політичний проєкт «Команда Дніпра» та був керівник передвиборчого штабу під час виборів у Верховну Раду м. Дніпро. 2020 — керівник передвиборчого штабу «Команда Дніпра» на виборах у місцеві органи самоврядування у Дніпрі.
12 березня 2022 року росіяни викрали Сергія Цигіпу на Херсонщині . Він був також волонтером — в окупації допомагав людям у прямому сенсі діставати ліки, адже після початку російської окупації ліків у медичних закладах майже не було.
Про викрадення Сергія росіянами стало відомо з пропагандистського ролика, який поширили в соцмережах. За словами адвоката, Сергія Цигіпу утримували у СІЗО №2 Сімферополя.
6 жовтня так званий «верховний суд республіки Крим» засудив Сергія Цигіпу до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму, звинувативши його в «шпигунстві» за статтею 276 КК РФ.
Нагадаємо, що засновник “Команди Дніпра” Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи слова.



















