Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу ексголови УАФ Андрія Павелка з Дніпра щодо законності його тримання під вартою на час кримінального провадження.
Про це повідомляє “Чемпіон”, посилаючись на сайт ЄСПЛ.
Суд постановив, що держава Україна порушила пункт 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини.
“Кожен, кого позбавлено свободи внаслідок арешту або тримання під вартою, має право ініціювати провадження, в ході якого суд без зволікання встановлює законність затримання і приймає рішення про звільнення, якщо затримання є незаконним”, – п. 4, ст. 5 Конвенції.
На підставі рішення ЄСПЛ Україна повинна сплатити Павелку 750 євро протягом наступних трьох місяців – інакше буде нараховано відсотки.
Але Павелко – не простий громадянин. Він був народним депутатом України 7 та 8 скликань, а з 2015 року очолював Українську асоціацію футболу (УАФ). Павелка тримали під вартою у 2023-2024 роках протягом 259 днів під час розслідування справи про розкрадання коштів на будівництві заводу з виготовлення штучного газону. Рік тому Павелко вийшов на свободу.
Журналіст Костянтин Андріюк пише, що колишні генеральний секретар та фінансова директорка УАФ, Юрій Запісоцький та Євгенія Сагайдак, отримали нові підозри від Генпрокуратури України. А от Андрій Павелко підозру не отримав, оскільки перебуває за межами України. За даними Андріюка, ексочільник УАФ виїхав з країни ще у грудні 2024 року, а після того не повертався.
«А як же виїхав фігурант кримінального провадження, особа під підозрою, чию справу вже спрямовано до суду? Підстава для виїзду – інвалідність», — зазначив Андріюк.
Раніше “Особи” також сповіщали: У Кривому Розі припинили діяльність “поховальної” мафії, яку очолював чиновник місцевого КП.



















