На прифронтових територіях Синельниківського району Дніпропетровщини запровадили примусову евакуацію родин з дітьми. Йдеться про чотири села Межівської громади і три – Новопавлівської.
Про це повідомив начальник ДніпроОВА Сергій Лисак.
“Добровільно виїхати з цих населених пунктів пропонували кілька місяців. У більш безпечне місце вивезли майже 400 дітей. Ще 26 хлопців та дівчат досі залишалися. Їхні сім’ї до останнього сподівалися, що минеться. Проте росіяни спрямовують на людей КАБи та дрони”, — написав він.
За словами посадовця, залишити небезпечні місця тепер мають діти з батьками, рідними чи законними представниками. Аби скоординувати процес, зібрали обласну евакокомісію.
Лисак зазначив: з транспортуванням допомагатимуть благодійники. Щодо розселення — люди самі обиратимуть, в якій з областей облаштуватися, і отримають усі соцвиплати. Примусова евакуація триватиме місяць.
“Зараз у Новопавлівці залишилося близько 100 мешканців, серед яких – двоє дітей. До повномасштабного вторгнення там проживало близько 3,5 тисячі людей.
Дітей з родинами вивозитимуть у безпечні місця протягом місяця. Для цього залучено обласну евакокомісію, рятувальників, поліцію, гуманітарні організації, медиків, військових і представників громад. Людям допоможуть з транспортом і розселенням, вони отримають усі належні соцвиплати”, – прокоментував рішення ДніпроОВА Микола Лукашук – голова обласної ради.
На найближчій сесії обласної ради планують внести зміни до програми підтримки ВПО та інших обласних програм для надання допомоги людям і реагування на всі виклики війни.
На цій мапі червоним позначено громади, яких торкнеться евакуація дітей.
Нагадаємо, раніше “Особи” писали: У Синельниківському районі поліція допомогла евакуюватися матері з чотирма дітьми.




















