Новини

У Дніпрі побував “Мистецький потяг” з фотовиставкою про війну

Американський фотограф та меценат Говард Грем Баффетт, який багато допомагає Україні, зробив багато фото, присвячених цій війні. Виставка демонструє деякі його знімки.

305Переглядів

На залізничному вокзалі у Дніпрі 26 червня можна було відвідати виставку “Мистецький потяг”. У трьох переобладнаних вагонах звичайного поїзда розмістили 60 фотографій, які висвітлюють війну росії проти України з різних боків. Автор світлин — американський фотограф та меценат Говард Грем Баффетт

Про це повідомляє  Суспільне, журналісти якого поспілкувалися з начальником пасажирського потяга Дмитром Томащуком.

У першому вагоні, окрім світлин, розташована ланч-зона зі столами та пуфами. При вході — QR-коди. За посиланням на відвідувачів чекає інформація про фотографії у текстовому та аудіоформаті.

“Виставка готувалася швидко, десь 90 днів. Її організацією займалася Укрзалізниця. Автор виставки вже давно співпрацює з нами. Він меценат та дуже допомагає Україні”, — зазначив начальник потяга.

Світлини Баффета, представлені на виставці, також не залишили байдужий, додав Дмитро Томащук. Найбільше відгукується фото вагона, що зроблене в місті Перемишль у Польщі. У вікні — евакуйована дівчинка. За словами чоловіка, він брав участь в евакуації дітей залізницею, тому не може спокійно дивитися на цей знімок.

“Коли розпочалась повномасштабна війна, ми того дня були в Києві. Всі люди від’їжджали, і ми все це бачили. Батьки просто передавали дітей, а самі залишалися. Щоб діти просто виїхали з Києва”, — пригадав він.

26 червня на виставку також завітав бандурний ансамбль з Кам’янського. Одна з його керівниць, Мадлена Рехвіашвілі, розповіла: звук бандури на цій виставці допомагає показати, що, попри нелегкі часи, український народ завжди був єдиним.

“Для нас приїхати сюди — це велика честь. Грати тут — це такий історичний момент. Сьогодні — один з найважчих таких днів у Дніпрі, але ми все одно показуємо свою незламність. Ми все одно продовжуємо грати, співати пісні і продовжуємо боротися”, — сказала артистка.

Відвідати виставку вперше прийшла Наталія з сином. За словами жінки, вони живуть біля Кривого Рогу. На початку війни часто чули та бачили вибухи. Додала: більшість її членів родини — військовослужбовці, через це експозиція має для неї важливе значення.

“Хочеться, щоб все це скоріше закінчились. Це все — наша реальність. Я хотіла потрапити на виставку в Кривому Розі, але не вийшло прийти. А тут нам сказали, що він у Дніпрі, і вирішили з сином зайти. Наші діти повинні знати, заради чого ми боремося”, — зазначила вона.

Дніпрянин Олег розповів: не може спокійно дивитися на світлини, одразу навертаються сльози. Особливо чоловіка зачепила фотографія, зроблена у Харкові. Жінка у весільній стоїть посеред руїн.

“Наречена, у якої все попереду, а вона стоїть на розвалинах. Ці знімки викликають у мене гордість за нашу країну, за наших воїнів”, — сказав містянин.

За словами військовослужбовця Любомира, атмосфера, яку передають фото, йому дуже знайома. На його думку, суспільство повинно бачити такі виставки, аби не забувати, що десь ведуться активні бойові дії.

“Люди повинні побачити світлини, що відображають певні елементи, які вже відбулись. Це вже наша історія, це вже наше минуле. І ці світлини якраз показують цивільне життя і наслідки дотичності війни до звичайного цивільного життя”, — додав військовослужбовець.

Дмитро Томащук зазначив, хоч потяг і переробили під виставку, він досі залишається робочим. Наступною його зупинкою стане Запоріжжя. Загалом експозиція побувала на трьох вокзалах.У планах відвідати ще понад 60 локацій.

Раніше “Особи” також писали: У Дніпрі в музеї пройде унікальна виставка до Дня пекторалі.

 

Залишити відповідь