У червні 2025 року місцевому підприємцю почали надходити телефонні дзвінки від невідомого, який погрожував знищенням майна та вимагав сплатити «борг», нібито залишений його померлим родичем. З часом сума вимагання зросла з 50 000 до 200 000 гривень.
Про це повідомляє ГУНП у Дніпропетровській області.
Оперативники управління карного розшуку встановили, що до організації злочинної схеми причетні двоє мешканців Дніпра віком 52 та 53 роки. Зловмисники тиснули на потерпілого, вимагали гроші та погрожували перешкодами у здійсненні господарської діяльності.
26 листопада, під час отримання першої частини грошей – 50 000 гривень, поліцейські за силової підтримки спецпризначенців «КОРД» затримали фігурантів у Дніпрі.
Паралельно правоохоронці провели 13 санкціонованих обшуків за місцем мешкання та в автомобілях фігурантів. Вилучено понад 121 тисячу гривень та 116 тисяч доларів США, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, чорнові записи, два револьвери та патрони з гумовими кулями, відеореєстратор, а також інші речові докази, що мають значення для кримінального провадження.
27 листопада слідчі слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області повідомили затриманим про підозру у вимаганні, вчиненому групою осіб в умовах воєнного стану, за ч. 4 ст. 189 КК України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює обласна прокуратура.
Також раніше “Особи” писали: На Дніпропетровщині чоловік вкрав пів кілометра труби водоканалу.
























