Новини

50 км від Покровська: що думають жителі Межової на Дніпропетровщині про наближення лінії фронту

Межова — селище на Дніпропетровщині, яке поблизу Донеччини.

391Переглядів

Відстань до Покровська, поруч із яким наразі активно тривають бойові дії, — 50 кілометрів.

Журналісти Суспільного запитали у місцевих жителів, що вони думають про наближення лінії фронту та як це впливає на їхнє повсякденне життя.

Ось що розповіли межівці, які війну чують усе ближче. Бойові дії стали гучнішими, літаки почали літати частіше.

За словами місцевого жителя Максима, він над переїздом задумується, але в крайньому випадку.

“Як інакше? Є батьки, є родичі, за яких турбуєшся. Не скільки за себе, скільки за них”, — сказав він.

Яна та Марина теж налаштовані виїжджати із селища, якщо буде така потреба.

“Постійно чуємо вибухи, постріли, особливо вночі. У мене дитина неповнолітня, якщо вже доведеться виїзжати, то будемо кудись тікати”, — зазначила Яна.

“Якщо буде ще гірше, поїдемо, звісно, бо п’ятеро дітей. Ще речі не збираємо, ще діти до школи пішли”, — розповіла Марина.

Частина ж межівців покидати місто не планує. Одних зупиняє вік, інші не хочуть лишати рідне селище.

“Буду сидіти вдома до останнього — куди їхати? Нема куди їхати. А навіть якщо і було б, то не хочеться покидати рідну домівку. Залишаємось вдома до останнього”, — сказала Діана.

“Та куди їхати, нащо їхати. Уже, як то кажуть, я багато прожив, так що мені вже досить кататися. Лише сирена мене тривожить. Вона постійно гуде і гуде”, — розповів Микола.

Місцеві кажуть: їм тривожно, але сподіваються на краще. Вони вважають, що треба просто жити, проживати кожен день, кожну годину і думати про те, що це жахіття повинно закінчитися. А тим часом жителі Межової активно допомагають переселенцям із зони бойових дій і вірять у Збройні сили України.

“Звісно, страх бере, шо близько дуже, але ми сподіваємося на краще, позитив чудовий, виїжджать нікуди не збираємося. Кого не запитаєм — нікуди, а там як Бог дасть. Ми вже звикли і до вибухів, і до тривоги. Ні-ні-ні”, — сказала Раїса.

“Я ніяк не панікер. Я не переживаю, я надіюся на ЗСУ, що вони переможуть, і сюди не дойдуть, сюди їх на Дніпропетровщину не допустять”, — додав Олег.

Раніше “Особи” також писали: У серпні в Україні через війну загинули 184 мирних жителі.

Залишити відповідь