Новини

Нацполіція ліквідувала залишки криворізького наркокартелю «Двадцятівські»

Злочинна організація діяла у Кривому Розі під керівництвом 30-річного ув'язненого, який організував постачання психотропних речовин з Єгипту в Україну, відновив виробництво метамфетаміну у Кривому Розі, а доходи легалізувалися через купівлю автомобілів.

356Переглядів
Про це повідомили у Національній поліції.

Для ліквідації наркосиндикату було залучено 700 поліцейських з Департаменту та територіальних управлінь боротьби з наркозлочинністю, слідчих Головного слідчого управління, Департаменту патрульної поліції та працівників оперативного відділу ДУ «Київський слідчий ізолятор» й управління вибухотехнічної служби НПУ та ГУНП в кількох областях та у Києві за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора.

У ході спецоперації знешкоджено три лабораторії. Одна із них дозволяла зловмисникам виготовляти до 30 кг готового продукту щомісяця, а це 420 тисяч разових доз психотропу, з якого злочинці отримували дохід понад 105 мільйонів гривень кожного місяця. Крім того, вони також займалися вирощуванням і збутом канабісу.

Завдяки співпраці з польською поліцією, у вересні минулого року затримано трьох жінок-членів наркосиндикату на території Польщі. Вони діяли як наркокур’єри, перевозячи психотропні пігулки, заховані серед звичайних побутових предметів. Під час затримання було конфісковано 77 кг подрібнених псевдоефедринових пігулок, призначених для виробництва 30 кг психотропних речовин.

Зловмисники були ключовими дистриб’юторами метамфетаміну та канабісу по території України, які постачали «товар» уже ліквідованому злочинному угрупованню “Біле Братство” та іншій злочинній групі в Кіровоградській області, що була знешкоджена в рамках проведеної спецоперації працівниками УБН та СУ ГУНП в Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.

Фігуранти з метою уникнення ідентифікації працювали по схемі розкладання «мастеркладів», які потрапляли до рук перевірених гуртових клієнтів. Взаєморозрахунки проводилися виключно криптовалютою.

Упродовж року лідер групи заробив майже мільйон доларів, частину з яких легалізував через покупку 44-х автомобілів, які пізніше були передані таксопарку, решту скерував на розвиток наркобізнесу.

Слідчі вилучили 230 кг канабісу, 6 кг метамфетаміну, 5 кг псевдо ефедрину, 2 кг ефедрину, 200 г амфетаміну, 150 г мефедрону, 200 г солей А-PVP, 90 г грибів галюциногенних, 5,2 кг червоного фосфору. Вартість вилученого за цінами «чорного» ринку понад 98 мільйонів гривень. Крім того, вилучено «Криптоферму», лабораторне обладнання, зброю, набої, гранати РГД із запалами, понад 3 мільйони гривень у різній валюті та 65 автомобілів вартістю понад 1 млн доларів, що еквівалентно 37 мільйонам гривень.

За результатами слідчих дій затримано 12 учасників злочинної організації.

П’ятнадцятьом особам повідомлено про підозру. 11 з них підозрюють у незаконному виробництві, виготовленні, зберіганні, перевезенні, пересиланні та збуті наркотиків і прекурсорів, створенні та керівництві злочинною організацією чи участь у ній, вчиненні кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою та легалізацію (відмивання) майна.

Фігурантам суд  обрав запобіжний захід — тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Раніше ми також писали про те, що у Тернополі в жительки Дніпропетровщини вилучили наркотичні речовини.

1 коментар

Залишити відповідь