Новини

На Дніпропетровщині обласна лікарня переплачує на закупівлі медобладнання

Замовник витрачає кошти місцевого бюджету, а єдиний учасник навіть не торгується.

405Переглядів

14 червня відбулось два аукціони від КП “Регіональний медичний центр родинного здоров’я” Дніпропетровської обласної ради”. Замовник провів дві закупівлі на УЗД-апарати.

Особливість події в тому, що вони опубліковані з проміжком у пів години, а суми відрізняються лише на 50 тисяч гривень: Один УЗД оцінили в 5 400 000 гривень, а другий у 5 450 000 гривень.

Про це повідомляє ГС «Центр фінансових розслідувань».

Гру “знайди п’ять розбіжностей” ми добре освоїли в на початку 2021 року, коли лісові господарства любили нарізАти по 5-10 однаковісіньких закупівель, щоб заплутати потенційного “перевіряльника”, ніби він дивиться в одне й те саме поле. Знаємо, плавали. Тепер перейдемо до суті, – пишуть розслідувачі.

На обох торгах переміг один учасник – ТОВ “АТОМ-Т”, який навіть не торгувався ні у першій, ні у другій закупівлі. В обох випадках він пропонує одну і ту ж модель PHILIPS AFFINITI 70 з “набором датчиків”, але за різною фінальною ціною.

 

Технічне завдання обох закупівель від замовника, у обох випадках, має незначні відмінності, основні з яких це набір датчиків: у дорожчого – 4, у дешевшого – 3.

Ми б дуже хотіли дізнатись, які саме датчики поклав учасник у “обидві різні коробки”, але… ніт. Завантажений архів, який би це пояснював, просто “битий”. Тому, ось вам загальний каталог, оберіть самі. Надіємось, що вони з замовником один одного таки зрозуміли, – йдеться у дописі.

Як зазначають розслідувачі, вартість самої моделі стартує від 1 400 000 гривень. Вартість на нові датчики – коливається.

Але ми говоримо про сотні тисяч за одиницю, а не за мільйон. Це точно не 5 мільйонів, у будь-якому випадку.

ТОВ “АТОМ-Т” додає авторизацію від ТОВу “АФС Медицинтехнік”.

Так, це ті, в кому на початку 2022 року БЕБ побачив “російський слід”, наприклад, на продажі МРТ в Луцьк… а далі, якось, цю тему ніхто більше і не піднімав. Для загального розуміння, непогано про всю цю історію написано ось у цьому матеріалі .

Автори розслідування вказують на такі ризик-фактори для обох згаданих закупівель:

  • чітко під бюджет і без торгу;
  • “каталожний спосіб” продажу датчиків;
  • один учасник  “заглянув на хвилинку” до замовника і двічі виграв майже на 11 мільйонів гривень.

Місцевий бюджет і не таке терпів. Переживе… – резюмують у  ГС «Центр фінансових розслідувань».

Раніше “Особи” також писали: У НАЗК заявили про брак ресурсів для перевірки декларацій чиновників.

Залишити відповідь