Новини

Медикам України заборонили рекламувати та призначати ліки за бонуси від фармкомпаній

В Україні медикам заборонено рекламувати та призначати ліки за подарунки і бонуси від фармкомпаній.

367Переглядів

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності».

Про це повідомили в пресслужбі МОЗ.

Документ забороняє лікарям, фармацевтам, фахівцям з реабілітації призначати ліки, медвироби чи допоміжні засоби реабілітації під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів, а саме:

  • отримання сувенірної та брендованої продукції;
  • премій, бонусів, подарунків;
  • повернення частини коштів за призначення;
  • участі в конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення.

Також під заборону підпадає виписування лікарських препаратів на бланках, які містять рекламну інформацію чи сприяють контролю частоти призначення. Обмеження поширюватимуться й на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації.

“Сьогоднішнє рішення парламенту є важливим кроком на шляху підвищення якості лікування та рівня довіри до медичної системи загалом. Прозорість, відсутність фінансових стимулів і персональної вигоди є запорукою об’єктивності рекомендацій, які надають лікарі, фармацевти та фахівці з реабілітації”, – зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Фармацевти під час відпуску лікарських засобів на прохання покупців будуть зобов’язані надавати достовірну інформацію про наявні аналоги, які можуть бути еквівалентними за своєю дією, складом або ефективністю. Крім цього, забороняється приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Раніше “Особи” також писали: “На Дніпропетровщині зростає захворюваність на коронавірус”.

Залишити відповідь