У четвер, 29 серпня, в Україні відзначають День пам’яті захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність країни. З цієї нагоди у Дніпрі представники обласної влади та силових структур поклали квіти на Алеї Героїв.
Про це повідомляє Відкритий.
«Метроном, що відраховує хвилину мовчання, слова молитви. І букети. Неодмінно із соняхами… Яскравими символами мужності полеглих Героїв. А ще життя, яке вони безмежно любили, але віддали за Україну. Вшанували загиблих за незалежність воїнів. Вони пішли на небо, заради тих, хто залишився на землі. Вже одинадцятий рік гірких втрат. З перших страшних битв, серед яких бої за Іловайськ. Й дотепер, коли війна повномасштабна. Вся країна в неоплатному боргу перед оборонцями та їхніми рідними. Перемагає той, хто пам’ятає. Ми не забудемо. Нестимемо цю пам’ять з покоління в покоління», – зазначив очільник ДніпроОВА Сергій Лисак.
День пам’яті захисників України, які віддали свої життя в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність країни, було запроваджено у 2019 році Указом президента Зеленського.
Дата 29 серпня була обрана на знак вшанування Іловайської трагедії 2014 року, коли окупанти обстріляли гуманітарний коридор, через який українські військові виходили з міста. За офіційними даними, тоді загинули 366 воїнів, а сотні пропали безвісти. Традиційно, символом цього дня є соняшник.
Раніше “Особи” також сповіщали: На честь Героїв, загиблих за Незалежність України, сьогодні презентували марку.

























1 коментар