Про співпрацю домовились під час зустрічі міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та урядовий уповноважений Чеської Республіки з питань відновлення України Томаш Копечний.
Про це повідомляє Міністерство відновлення.
Чехія висловила готовність взяти патронат над відновленням Дніпропетровщини. Сторони обговорили започаткування постійно діючої робочої групи, що працюватиме з проєктами відбудови, а також відкриття генерального консульства Чехії в Дніпрі.
За словами Кулеби, у Міністерстві закладається фундамент комплексного розвитку громад та територій. Будуть створені політики та програми для подальшого відновлення, які враховують особливості регіонів та повоєнного розвитку всієї країни.
“Ми будемо дуже раді сфокусуватися на новому проєкті, який ми з вами погодимо, і докласти всіх зусиль там, де інші відмовляються це робити. Ми підтримуємо Україну та її мешканців, бо це вклад і в нашу безпеку”, – наголосив Копечний.
Як розповів Копечний, Чехія вже почала впроваджувати низку проєктів й у інших областях України. Наприклад, Харківщина отримала 7 когенераційних станцій для громад області, 20 МВт турбіну для міста та дороговартісне обладнання для комунального підприємства “Харківські теплові мережі”.
В рамках підтримки Дніпропетровщини у період 2023-2024 років Чехія вже надала багатофункціональні медичні ліжка та дизель-генератори для Кривого Рогу, а для Марганця та Нікополя – газові обігрівачі, медичне обладнання та станції очищення води.
Раніше “Особи” також писали: Чехія передала Дніпропетровщині майже півтисячі газових обігрівачів.



















