Новини

У Дніпрі бачили північне сяйво (фото)

У Дніпрі в ніч на 11 жовтня зафіксували північне сяйво.

423Переглядів

Близько 20:30 небо у Дніпрі світилось кольорами червоно-зеленого спектру. Метеорологічне явище досягло піку яскравості близько опівночі.

Про це повідомляє “Суспільне”, де також опублікували чарівні фото.

Синоптики Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) повідомляють, що поява сяйва в нічному небі можлива протягом двох днів через магнітну бурю класу G4, що вказує на високу інтенсивність. Причина активності в небі — потужний спалах 8 жовтня на Сонці. Він супроводжувався викидом корональної маси, яка спрямована в бік Землі.

Північне сяйво цієї ночі бачили і в інших містах України та Світу.

Завідувач відділу радіофізики та геокосмосу Радіоастрономічного інституту НАН України Андрій Залізовський розповів, що для того, щоб спостерігати явище північного сяйва, потрібно, щоб збіглися кілька факторів.

“Треба мати небо безхмарне. Явище спостерігається на горизонті. При таких магнітних бурях для України — це більш-менш звичайна річ. До сяйва призводить інжекція коронарних сонячних мас”, — пояснив Андрій Залізовський.

Північне сяйво — оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів. Спостерігати це природне явище можна, від’їхавши за кілька кілометрів від міста, туди, де немає електричних джерел освітлення.

Раніше “Особи” також писали: “Заповідник біля Дніпра потерпає від обміління: екосистеми під загрозою”.

Залишити відповідь