Вчора, 21 листопада, окупанти атакували Дніпро новим типом ракети. У світових та українських ЗМІ зазначалося, що це міжконтинентальна балістична ракета. Зараз чекають на висновки експертів.
Про це на брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий, передає кореспондентка Суспільного.
“Ми чекаємо на висновки експертів, щоб визначити точний тип нової ракети, яку Росія випустила по Україні сьогодні вранці і яка мала всі льотно-технічні характеристики міжконтинентальної балістичної ракети”, — сказав Георгій Тихий.
Він зазначив, що у зв’язку з використанням Росією цієї нової ракети МЗС України вживає низку політико-дипломатичних кроків.
Ми вже звернулися до наших партнерів та поінформували їх про те, що відбулося. Також ми залучаємо механізми ООН, НАТО, і плануємо залучити механізми ОБСЄ для реагування на це. Будуть окремі звернення у різних дипломатичних форматах, щоб розбудити світ і привернути увагу”, — сказав Тихий.
Речник МЗС додав, що у разі, якщо підтвердиться, що це була міжконтинентальна балістика, це означатиме, що Росія “деградувала до стану Північної Кореї”.
“Як ви знаєте, КНДР достатньо регулярно запускає такі ракети для залякування сусідніх держав і світ. Ми закликаємо світову спільноту і всіх лідерів тих держав, які поважають статут ООН вже зараз негайно реагувати на використання Росією нового типу озброєння, і вказувати їй на неприйнятність таких дій. Закликаємо партнерів дати комплекси ППО, яке здатне протистояти таким ракетам, такі системи у світі є”, — сказав він.
Раніше “Особи” також писали: “15 років тюрми отримала агентка фсб, яка шпигувала у Запоріжжі під виглядом волонтерки”.



















