Знайдену кам’яну стелу збираються дослідити та відреставрувати.
Про це повідомляє Суспільне.
“Обстежуючи курган, ми виявили камінь з прямими слідами обробки. Ми це зафіксували. Це камінь, якому надано умовні антропоморфні риси. Умовно десь стопа, десь ручка, десь голова з шиєю”, — зазначив студент.
За його словами, про знахідку він повідомив працівникам національного історичного музею імені Яворницького. Ті організували експедицію, аби забрати пам’ятку. Долучили й студентів історичних факультетів різних вишів Дніпра.
Завідувачка відділу археології історичного музею Оксана Рудковська розповіла: кам’яна пам’ятка датована кінцем другого — початком третього століття до нашої ери. Вона додала: подібні стели встановлювали навколо місць, де молилися богам.
“П’ять-шість тисяч років тому в степу, в спеціально влаштованих культових місцях, люди робили майданчик. Наші люди ходять в церкву, а там ходили в культові, сакральні місця. Для того, щоб спілкуватися з богами”, — сказала фахівчиня.
Зараз колекція відділу археології історичного музею нараховує понад сто кам’яних експонатів. Частину з них, як зазначила наукова співробітниця Анна Юрченко, доставили з зони бойових дій на тимчасове зберігання.
“Випадкові знахідки час від часу трапляються. Студенти зацікавлені археологією і вже знають на що саме слід звертати увагу”, — сказала вона.
Навесні, додала музейниця, планують відкрити експозицію кам’яних пам’яток.
Раніше “Особи” також сповіщали: Розбиті надгробки, розграбовані могили та розкидане сміття: у якому стані одне з найстаріших кладовищ Дніпра.
























1 коментар