Оригінали документів про “торгзіни” за часів Голодомору показали в одному з архівів у Дніпропетровській області. Виставку відвідали студенти історичного факультету.
Про це повідомили в ДніпрОВА.
“Торгзіни” – це мережа крамниць, де в роки Голодомору продавали харчі. Втім, не за карбованці, а за іноземну валюту або дорогоцінні метали. В експозиції — 29 архівних справ.
«На виставці показані 29 архівних справ, які розповідають про історію «торгзінів» у нашій області. На жаль, у нас збереглося замало документів, аби більш детально відтворити події тих часів. Проте тим вони і унікальні. Завдяки навіть цьому матеріалу вдалося дослідити факти. І скласти цілісну картину», – розповів історик Олександр Сухомлин.
«Торгзіни» від початку створювалися для торгівлі з іноземцями, аби валюта йшла до держбюджету Радянського Союзу. За неї, зокрема, купувати закордонне обладнання для військових заводів та важкої промисловості.
Відвідати експозицію можна з 10:00 до 13:00 за попереднім записом. Триватиме вона до 20 лютого.
Раніше “Особи” також писали: “Митрополити з Дніпропетровщини потрапили у “Патріарший календар РПЦ”: коментар єпархії”.






















