Новини

НБУ скасував ліміти на перекази з картки на картку між різними банками

З 1 квітня 2025 року НБУ скасував тимчасове обмеження на перекази з картки на картку між різними банками.

468Переглядів

Так, тепер українці зможуть переказувати переказувати понад 150 тисяч гривень на місяць. Рішення набуло чинності після досягнення низки важливих змін у законодавстві та самоорганізації ринку.

Про це йдеться на сайті НБУ.

“Національний банк України прийняв рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень у розмірі 150 000 грн на місяць для вихідних переказів (також відомих як P2P, C2С) за всіма рахунками клієнтів – фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб”, – йдеться в повідомленні.

За час дії регуляторних обмежень було:

  • ухвалено Закон № 3994-IX, який підвищує штрафи за порушення платіжного законодавства;
  • підписано загальнонаціональний Меморандум про прозорість ринку платіжних послуг;
  • банки та небанківські установи вдосконалили системи моніторингу;
  • Бюро економічної безпеки викрило мережу з понад 4000 дропів;
  • розробляється реєстр осіб, що потребують особливого контролю.

Завдяки цим заходам вдалося стабілізувати ситуацію на ринку: зменшилася кількість підозрілих переказів, а ріст кількості нових карток зупинився. Водночас НБУ продовжить уважно стежити за ринком і, за потреби, повертатиметься до регулювання.

Раніше “Особи” також писали: “З першого квітня автовласники Дніпра будуть сплачувати за стоянку біля місць відпочинку”.

Залишити відповідь