16 вересня з смт Покровське до Дніпра відбулася чергова евакуація унікальних пам’яток давнини — трьох цілих та однієї пошкодженої половецьких скульптур, що датуються XI–XIII століттями.
Дві статуї — чоловіча та жіноча, які добре збереглися, були передані з краєзнавчого музею Покровки. Ще одна ціла та одна «половинка» походять із музею селища Великомихайлівка. Їхній шлях до Дніпра розпочався ще в серпні, а у Покровці вони перебували кілька тижнів у очікуванні евакуації. Про це повідомив Юрій Фанигін.
Таким чином, команда рятівників культурної спадщини вже вивезла з-під загрози обстрілів 20 половецьких статуй з Донецької та Дніпропетровської областей.
Ці кам’яні «баби» — безцінні пам’ятки історії, які потребують особливої охорони.
Раніше “Особи” також писали: “Прокуратура повернула державі незаконно надані у приватну власність землі прибережної захисної смуги Дніпра”.



















