Новини

У Дніпро евакуювали ще три половецькі скульптури XI–XIII століть

До Дніпра приїхали ще три половецькі статуї.

256Переглядів

16 вересня з смт Покровське до Дніпра відбулася чергова евакуація унікальних пам’яток давнини — трьох цілих та однієї пошкодженої половецьких скульптур, що датуються XI–XIII століттями.

Дві статуї — чоловіча та жіноча, які добре збереглися, були передані з краєзнавчого музею Покровки. Ще одна ціла та одна «половинка» походять із музею селища Великомихайлівка. Їхній шлях до Дніпра розпочався ще в серпні, а у Покровці вони перебували кілька тижнів у очікуванні евакуації. Про це повідомив Юрій Фанигін.

Таким чином, команда рятівників культурної спадщини вже вивезла з-під загрози обстрілів 20 половецьких статуй з Донецької та Дніпропетровської областей.

Ці кам’яні «баби» — безцінні пам’ятки історії, які потребують особливої охорони.

Раніше “Особи” також писали: “Прокуратура повернула державі незаконно надані у приватну власність землі прибережної захисної смуги Дніпра”.

Залишити відповідь