Кабінет Міністрів України перейменував 6 територіальних громад Дніпропетровської області.
Про це повідомив керівник Українського центру історико-культурних стратегій, член Робочої групи з подолання наслідків імперської та тоталітарної політики у Дніпропетровській області Сергій Волинець.
Відповідне рішення було ухвалене у зв’язку зі зміною назви адміністративних центрів громад в процесі деколонізації.
Розпорядженням КМУ, зокрема, перейменовано:
- Першотравневську громаду на Мозолевську (Нікопольський район);
- Новомосковську громаду на Самарівську (Самарівський район);
- Юр’ївську громаду на Юріївську (Павлоградський район);
- Брагинівську громаду на Богинівську (Синельниківський район);
- Іларіонівську громаду на Яворницьку (Синельниківський район);
- Першотравенську громаду на Шахтарську (Синельниківський район).
“Водночас поки що залишилась неперейменованою ще одна громада області – Підгородненська. Імовірно, Національна комісія зі стандартів державної мови забула внести її до списку, громад, назви яких потребують приведення у відповідність до стандартів державної мови”, – зазначає Волинець.
Зазначимо, що черговий набір перейменувань – процедура технічна, адже зазначені населені пункти отримали нові назви раніше.
Раніше “Особи” також писали: Мовний омбудсмен закликав перейменувати три міста на Дніпропетровщині.



















