НовиниПрес релізи

У Дніпропетровській області показали, як ветерани повертаються за кермо

Автопробіг привернув увагу до того, що безбар’єрність – це не «колись після війни», а потреба вже зараз.

110Переглядів

На Дніпропетровщині провели безбар’єрний автопробіг – перший в Україні.

Про це інформує у пресрелізі Дніпропетровська ОВА.

«Подію приурочили до Національного тижня безбар’єрності, який щорічно проводять в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської», – пишуть в повідомленні.

Учасниками автопробегу стали водії з інвалідністю. Більшість – ветерани, які втратили кінцівки.

«Такі заходи показують хлопцям та дівчатам, які отримали важкі травми, що життя продовжується. Це мотивація рухатись вперед. Коли мені ампутували ногу, перші думки були – а що далі? Для мене теж в той час були позитивні приклади. Це люди, які продовжували займатись спортом, працювати, навчатись. Такий автопробіг – нагадування про те, що все в наших руках», – зазначив в.о. начальника управління ветеранської політики Дніпропетровської ОВА Денис Скалеух.

Організатори заходу – регіональний сервісний центр МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях. Його керівник Володимир Степанов розповів: до події готувались близько місяця. Запрошували взяти участь усіх охочих водіїв з інвалідністю.

«Звісно, в умовах повномасштабної війни пріоритет – це підтримка фронту. Але питання безбар’єрності не має бути другорядним або відкладеним на довгу перспективу. Вона має стати нормою у нашому житті. І автопробіг ми провели не як формальну подію, а як підтвердження цього», – зазначив Володимир Степанов.

Серед учасників автопробігу – ветеран Ігор Вітковський. На фронт пішов у перші дні повномасштабного вторгнення. Був на Запорізькому, Харківському, Донецькому напрямках. На останньому отримав важкі поранення. Зараз на лівій нозі має протез, на правій – ортез.

«Для мене це можливість зустрітися зі своїми побратимами. Побачити самому і показати іншим людям, що й після поранень ми можемо займатися улюбленою справою – їздити на машині», – розповів Ігор Вітковський.

Участь в автопробігу взяв  й ветеран та керівник безбар’єрної автошколи Євген Хохлов.

«Я пройшов цей шлях. Після поранення теж думав, як жити далі, що робити. Перший крок – це була автівка, сісти за кермо. Одразу не вийде. Але хочу, щоб хлопці не лякалися і знали, що можна без двох кінцівок їздити на механіці й на автоматі. Зараз я допомагаю з цим усім бажаючим», – зазначив Євген Хохлов.

Усі учасники були на автівках, які спеціально переобладнані під людей з інвалідністю. Кожен отримав подяку за активну позицію та участь у заході.

Раніше «Особи» повідомляли:

Залишити відповідь