Новини

У Дніпрі підбили підсумки шкільного навчального року

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради оприлюднив підсумки навчального року для 154 міських шкіл.

126Переглядів

2025-2026 навчального року у закладах загальної середньої освіти Дніпра навчалися 87,6 тис. дітей. 83% учнів здобували освіту в очному або змішаному форматі.

Про це інформують на сайті Дніпровської міської ради.

Наприклад, у гімназії № 141 навчалися 1.062 учні у змішаному форматі – відповідно до місткості укриття. Заклад освіти є опорним у міському екологічному проєкті Green-Ed та  співпрацює з «Дніпровською політехнікою», аграрно-економічним університетом та іншими вишами у напрямі екології й наукової діяльності.

«У нашому закладі освіти цей навчальний рік був дуже значущим. Учні активно брали участь у міських проєктах, предметних олімпіадах та конкурсі МАН. Маємо вісім призових місць із різних предметів, – каже директорка Дніпровської гімназії № 141 Ірина Хомяк. – Учениця 9-Б класу виборола друге місце в обласному етапі конкурсу МАН з екологічною роботою, а також представляла школу на Всеукраїнській олімпіаді з історії. Ще одна наша учениця виборола призові місця одразу у семи предметних олімпіадах та активно займається науковою роботою з німецької мови. Для нас важливо не лише навчання, а й розвиток дітей у різних напрямах».

З 2 червня тут почне роботу табір відпочинку з денним перебуванням для 70 дітей.

Про результати навчального року розповіли й у ліцеї № 42. У ньому облаштоване укриття на 180 осіб, тому навчання організували у змішаному форматі. Учні навчаються почергово: тиждень – очно, наступний – дистанційно.

«У нашому ліцеї навчаються 485 учнів. Цього року маємо 75 випускників дев’ятих класів, із них 8 отримають свідоцтва з відзнакою. Також випускаємо 75 одинадцятикласників, троє з яких претендують на свідоцтва з відзнакою. Протягом року наші учні брали участь у всеукраїнських олімпіадах, творчих конкурсах та спортивних змаганнях, тому наприкінці року ми проводимо підсумкові марафони та нагородження для учнів», – зазначила директорка дніпровського ліцею № 42 Людмила Гожа.

Загалом у підпорядкуванні Дніпровської міської ради перебувають 154 заклади загальної середньої освіти та 3 інклюзивно-ресурсних центри. З них 121 заклад освіти має укриття, облаштовані відповідно до вимог безпеки. Також у школах встановлено 128 сонячних електростанцій та 88 генераторів різної потужності.

Як повідомила начальниця відділу освітньої діяльності управління загальної середньої освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Людмила Кошман, влітку на базі міських шкіл планують відкрити 86 пришкільних таборів та один табір центру «Штурм» у 6 його підрозділах. Там перебуватимуть близько 6,5 тис. дітей.

Початкову школу цьогоріч завершили понад 8 тисяч дітей, майже 9,5 тисяч – дев’ятий клас, а понад 5,3 тисячі – одинадцятий.

Коштом міського бюджету організовано підвезення учнів 12 найбільш віддалених шкіл, що не мають укриття, до закладів освіти, в яких організовано для цих учнів освітній процес.

«Розвиваємо інклюзивну освіту, освітні, соціальні, профорієнтаційні та екологічні проєкти, а також осередки викладання предмета «Захист України», – каже Людмила Кошман. – Крім того, понад 40 тисяч школярів у Дніпрі отримують безоплатне харчування коштом міського бюджету».

Серед важливих освітніх напрямів у місті – розвиток інклюзивної освіти, підтримка дітей соціально вразливих категорій, впровадження проєктів Green-Ed, «СмакуЇмо», «БезБулінгу», «ДітиБезМеж», «ЗнайТи». Також школярі Дніпра активно представляли місто у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-о-пліч», де 14 команд отримали призові місця у різних видах спорту, а 7 закладів освіти представлять Дніпропетровську область на Всеукраїнських змаганнях.

Раніше «Особи» повідомляли:

Залишити відповідь