Новини

Археологи музею Яворницького завершили розкопки на Дніпропетровщині: що знайшли

Археологи Історичного музею імені Дмитра Яворницького завершили дослідження у балці Канцерка біля селища Любимівка на Дніпропетровщині.

668Переглядів

Балка Канцерка відома стародавнім гончарним центром VII століття нашої ери. Цьогорічна експедиція тривала 14 днів. Участь у ній брало загалом 15 людей, але в деякі дні на розкопках залишалося до п’яти археологів. Науковці виявили вже 21-ше горно – спеціальну піч для випалювання керамічних виробів. Загальна глибина досліджень у балці становить близько трьох метрів.

Про це розповіла керівниця експедиції Анна Юрченко.

“Заснували цю пам’ятку алани, які наприкінці VI століття прийшли на Придніпров’я з Північного Передкавказзя. Алани були нащадками сарматів та предками сучасних осетинів, розказала археологиня. Посуд вироблений тут продавали, тож ареал його поширення є дуже широким. Посудом канцерського типу користувалися і слов’яни, і кочовики. Тож наразі багато де його знаходять”, — розповіла Анна Юрченко.

Вона додала, що за період досліджень, археологи побачили весь процес виробництва кераміки.

“Фактично, ми навіть за ці короткі дні, з неповністю дослідженим горном змогли побачити весь процес виробництва кераміки. Ми зробили величезну кількість фотографій різних елементів цього горна. Тепер взимку ми зможемо їх розглядати і вишукувати те, що заховалося від нас під час роботи в полі”, — розповіла жінка.

Раніше “Особи” також писали: “У Кривому Розі поліцейські виявили у чоловіка понад пів тисячі набоїв та сім гранатометних пострілів”.

Залишити відповідь