У Дніпрі мешканці двох будинків, які постраждали під час обстрілу 20 вересня, живуть під дірявими дахами. Обслуговуюча компанія та міська рада досі їх не відремонтували.
Жителі пошкоджених будинків розповідають, що через зливи в одній з квартир обвалилася стеля, інші оселі затоплює. Люди тимчасово закривають дірки плівкою, аби вода не залила всі помешкання. Про це повідомляє “Суспільне”.
“16 годин підряд я прибігала, щоб сусідів не затопити. Виливала воду, рушник викручувала.Зняли люстру, бо боялися, щоб замикання не було. Наш будинок дерев’яний, то й повискакувати не змогли б, якби раптом щось загорілося”, — сказала мешканка одного з будинків.
“Постелили на підлогу плівку, бо так легше збирати воду. Якби її не було, то вода пішла б у квартири”, — додав чоловік, який живе у пошкодженому будинку.
Що каже обслуговуюча компанія
Обидва постраждалі будинки обслуговує приватна керуюча компанія, з якою мешканці уклали договір понад п’ять років тому. Як розповіла мешканка Наталія, одразу після атаки вони звернулися до компанії, але спочатку там не відповідали на дзвінки, а коли таки вийшли на зв’язок — відмовили у допомозі.
Журналісти «Суспільного» намагалися поспілкуватися з представниками компанії особисто, але охоронець не впустив їх до офісу. Згодом телефоном представниця компанії, яка не назвала свого імені, пояснила, що реконструкція будинків та заміна покрівлі не входять до переліку послуг, передбачених договором. Вона порадила мешканцям звернутися до міської ради.
Коментар міськради
У міськраді ж зазначили, що не можуть проводити ремонтні роботи у будинках, які обслуговують приватні компанії. Начальник оргвідділу департаменту самоорганізації населення Владислав Макарець пояснив: щоб отримати допомогу з міського бюджету, мешканці мають перейти під управління комунального підприємства «Жилсервіс» або створити ОСББ.
За його словами, створення об’єднання співвласників — найшвидший спосіб розв’язати проблему.
«Зібралися, проголосували, створили протокол і зареєструвалися. Уся процедура займає до трьох тижнів. Ми консультуємо за потреби. Після реєстрації голова ОСББ звертається до нашого департаменту, щоб включити будинок до рішення комісії ТЕБ та НС, і тоді починається процедура відновлення», — пояснив Макарець.
Посадовець також додав, що після створення ОСББ експерти проведуть оцінку пошкоджень, складуть акт, виконають заміри та закуплять матеріали. На це піде ще близько трьох тижнів. Лише після цього розпочнуться ремонтні роботи.
Що відомо про ракетний удар по Дніпру 20 вересня 2025 року
Внаслідок атаки РФ по Дніпру у ніч проти 20 вересня загинули дві людини. Ще понад 30 – поранені. Більшість потерпілих госпіталізовані у стані середньої тяжкості. Через атаку були пошкоджені 36 будинків, господарські споруди та гаражі. Вибиті більш як 600 вікон.
Раніше “Особи” також писали: “Через удари Росії дві АЕС втратили доступ до зовнішніх ЛЕП, ще одна знизила потужність – МАГАТЕ”.





















