52 тисячі тонн небезпечних відходів – стільки бруду створили підприємства Дніпропетровщини за 2024 рік.
Про це пише аналітична платформа YouControl з посиланням на дані Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Наша область опинилася серед топ-5 найзабрудненіших регіонів України. Попереду – Запоріжжя, місто Київ та Львівщина.
Крім важкої металургії, на Дніпропетровщині джерела токсичності:
- нерудна промисловість. Це – кар’єри з видобутку глини, піску, щебеню. Саме вони генерують найбільше токсичного шламу, насиченого важкими металами й реагентами;
- медичні заклади. Вони продукують використані шприци, ампули, інфекційні матеріали, відпрацьовані препарати;
- аграрний сектор. Йдеться про пестициди, гербіциди, ветеринарні препарати та залишки від тваринницьких ферм.
«Незважаючи на «натуральний» імідж агросектору, він є серйозним джерелом хімічного навантаження, яке часто залишається поза увагою екологічного контролю», – йдеться в дослідженні.
У 2024 році загалом в Україні юридичні особи утворили 592 тисячі тонн небезпечних відходів. З них понад 8% – припадає саме на Дніпропетровську область, що більше, ніж у більшості регіонів, зокрема, на Волині, Одещині чи Харківщині.
Найменше небезпечних відходів торік Міністерство захисту довкілля облікувало у Луганській, Херсонській, Донецькій областях. Але не тому, що там чисто, а через повномасштабну війну і відсутність актуальної статистики.





















