Новини

До Дніпра доправили врятовану з Донецької області половецьку статую

Її врятували з-під обстрілів і доставили до Дніпра. Половецька статуя, якій близько 900 років, до останнього часу перебувала у селі Миролюбівка Донецької області, всього за 2 кілометри від лінії зіткнення.

212Переглядів

З евакуацією цієї унікальної культурної пам’ятки допомогли герої Третьої окремої штурмової бригади. Все відбувалося під постійними артилерійськими обстрілами.

Про це повідомив очільник ДОР Микола Лукашук.

З евакуацією цієї унікальної культурної пам’ятки допомогли герої Третьої окремої штурмової бригади. Все відбувалося під постійними артилерійськими обстрілами.

Але попри всі ризики, сьогодні половецька статуя безпечно дісталася Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького. Це вже одинадцята така статуя з Донеччини, яку вдалося врятувати і зберегти для наступних поколінь. Коли безпекова ситуація покращиться, всі вони повернуться на свої історичні місця, щоб знову стояти на своїй землі.

“Це не просто статуя. Це наша культурна спадщина, яка є частиною нашої національної ідентичності.

Щиро дякуємо Збройним Силам України, воїнам Третьої штурмової бригади, які вкотре показали, що ми здатні зберегти найцінніше — нашу історію та культуру!”, — зазначив Микола Лукашук.

Раніше “Особи” також сповіщали: До Дніпра з Донеччини привезли ще трьох кам’яних баб.

Залишити відповідь