Новини

Фермер розповів, як спека впливає на врожай на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині через надзвичайну спеку фіксують зменшення врожаю.

262Переглядів

За словами фермера з Новопавлівки Івана Кондратюка, його врожай ріпака цього року через спеку зменшився утричі порівняно з минулорічним. Пшениці зібрали на півтори тонни менше звичайного і такі ж прогнози на збір соняшника. Кукурудза взагалі не вродила.

Чоловік додав, що через низьку вологість ґрунт перетворюється на камінь, що ускладнює його обробку для майбутнього посіву, повідомляє “Суспільне”.

“У нас зараз є півтора місяця для посіву ріпаку, але в цю землю сіяти це таке: повезе — не повезе. Через півтора місяця вже буде стартувати посівна пшениці на зиму — теж все тверде, сухе. У березні пройшов дощ десь близько дев’ять міліметрів, у квітні пройшов дощ близько шести міліметрів і в червні десь випало міліметрів може десь з 10”, — розказав Іван Кондратюк.

Він також спрогнозував, що через посуху урожай соняшника буде меншим на півтори тонни, як і урожай пшениці. Адже культури потребують вологи.

“Зерно на зберігання пересушене. Пшеницю збирали з вологістю 6, 8, 9%. Це при тих умовах, що йде базова вологість на елеваторах 14%. Це майже удвічі пшениця була пересушена”, — розповів фермер.

Раніше “Особи” також писали: “Ситуація з водозабезпеченням у Дніпропетровській області залишається складною”.

Залишити відповідь