59% українців хочуть, аби економіка в Україні регулювалася переважно ринком, а доходи громадян залежали від їхніх власних зусиль та вмінь на ринку праці.
Про це свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи» та КМІС.
За державне регулювання економіки проголосували 31% опитаних. Вони вважають, що економіка повинна регулюватися переважно державою, а доходи громадян мають перерозподілятися через високе оподаткування заможніших верств населення.
Ринкове регулювання економіки найбільше підтримують респонденти, які проживають у західних областях (65%), а найменше — респонденти зі східних областей (50%).
Вкрай бідні та бідні респонденти більш схильні підтримувати державне регулювання ринку та перерозподіл за рахунок вищого оподаткування заможних осіб, ніж умовно забезпечені та забезпечені респонденти: 38% і 37% порівняно з 26% і 25% відповідно. Однак навіть серед бідних та вкрай бідних респондентів відносна більшість надає перевагу вільному ринку та покладанню на власні сили.
Опитування провели Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології у період з 6 грудня 2024 року до 9 січня 2025 року.
Усього опитано 2580 респондентів від 18 років, які проживають на контрольованих урядом України територіях, крім Донецької, Сумської і Херсонської областей, де опитування не проводилося через безпекові обмеження.
Раніше “Особи” також писали: “Цього року Міністерство оборони України закупить FPV-дронів на 44 млрд грн”.




















