Новини

Кабмін повідомив про перший проєкт, де громадським організаціям платять державні кошти

Це – забезпечення психосоціальної підтримки жителів громад.

356Переглядів

32 Центри життєстійкості, де можна долати наслідки стресу, додатково розпочнуть свою діяльність з початку 2025 року. Станом на кінець минулого року таких центрів було 215 у 23-х областях України, з них 7 – у громадах, релокованих із тимчасово окупованих територій.

Про це йдеться на «Урядовому порталі».

«Кожен із нас може зіштовхнутися з викликами, які важко подолати самотужки. Громадський сектор і держава об’єднують зусилля, аби підтримати, допомогти знайти ресурси та повернутися до активного життя. У Центрі життєстійкості кожен може знайти фахову підтримку професіонала та плече, на яке можна спертися», – цитує портал Олену Стрілецьку, соціальну менеджерку релокованого Мелітопольського Центру життєстійкості, що наразі працює у Запоріжжі.

Згідно повідомленню, проект став майданчиком для співпраці держави та неурядових організацій, які виступають надавачами послуг у Центрах життєстійкості, і уперше послуги громадських організацій оплачуються державним коштом.

Центри життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

«Центри життєстійкості створені, щоб допомогти українцям долати наслідки стресу, адаптуватися до нових умов життя та знайти сили рухатися вперед, – пише «Урядовий портал». – Тут кожен може отримати як індивідуальну підтримку, так і долучитися до групових заходів: терапевтичних занять, тренінгів чи зустрічей для обміну досвідом».

Торік тут відбулося понад 600 тис. заходів. У центрах працює більш як 900 фахівців, серед яких соціальні менеджери, психологи та фахівці з соціальної роботи.

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович каже, що Центри життєстійкості не тільки допомагають долати виклики, а й формують культуру життєстійкості в громадах.

«Ми бачимо велику зацікавленість людей, а тому прагнемо і будемо надалі розширювати проект», – зазначила вона.

На Дніпропетровщиині Центрів життєстійкості працюють за адресами:

  • Васильківська селищна територіальна громада – смт. Васильківка, вул. Успішна, буд. 160.
  • Вільногірська міська територіальна громада – м. Вільногірськ, вул. Ю. М. Устенка, 29.
  • Жовтоводська міська територіальна громада – м. Жовті води, вул. Ціолковського, 11/2.
  • Криворізька міська територіальна громада – м. Кривий Ріг, вул. Славна, 6А.
  • Новопільська сільська територіальна громада – с. Широке (Криворізького району), вул. Центральна, 1А.
  • Новопокровська селищна територіальна громада – с. Олександропіль, вул. Соборна, 6А.
  • Марганецька міська територіальна громада – м. Марганець, вул. Паркова, буд. 5.
  • Петриківська селищна територіальна громада – с. Петриківка, пр. Петра Калнишевського, 36.
  • Підгородненська міська територіальна громада – м. Підгородне, вул. Центральна, 25.
  • Царичанська селищна територіальна громада – смт. Царичанка, вул. Театральна, 17.

Адреси Центрів в інших регіонах – за цим посиланням.

Цікаво, що журналістка-розслідувачка Анна Бабінець зі «Слідство.Інфо» у пості про призупинення фінансування урядом США допомоги Україні написала у Facebook:

«Розпіарену ініціативу Олени Зеленської щодо ментального здоров’я українців «Ти як?» також фінансував USAID».

Раніше «Особи» повідомляли:

1 коментар

Залишити відповідь